czwartek, 2 lutego, 2023

Grzegorz Kasdepke odwiedził Skołyszyn

0
Grzegorz Kasdepke odwiedził Skołyszyn
Udostępnij:

6 czerwca 2017 roku sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa zapełniła się po brzegi młodymi czytelnikami. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Grzegorza Kasdepke, autora wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania pisarz ze swadą i humorem opowiadał o nieprawdopodobnych nieraz dziejach powstania swoich książek, dzieląc się własnymi wspomnieniami z różnych lat. Opisywał jak wygląda codzienne życie pisarza i skąd czerpie pomysły na kolejne publikacje. Autor w sposób niezwykle lekki i dowcipny starał się przybliżyć dzieciom swoją twórczość. Zachęcał do przeczytania swoich romansów, kryminałów i horrorów. Zebrani na sali mieli okazję wysłuchać kilku fragmentów jego książek, wcielić się w rolę Detektywa Pozytywki oraz rozwiązać kilka zagadek matematycznych.

Wielką aktywnością wykazali się młodzi czytelnicy, gdy autor w połowie spotkania ogłosił konferencję prasową. Dzieci zasypywały pisarza przeróżnymi, nawet najbardziej osobistymi pytaniami, na które w humorystyczny sposób odpowiadał, wzbudzając salwy śmiechu.

W spotkaniu zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom udział wzięli uczniowie z Jabłonicy, Lisowa, Bączala Dolnego, Święcan i Skołyszyna.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/17_rok/skolyszyn_spotkanie{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj