środa, 28 lutego, 2024

Jasło w obiektywie

0
Jasło w obiektywie
Udostępnij:

Od 1 maja startuje II edycja miejskiego konkursu fotograficznego „Jasło FOTOEye”. Jego celem jest przedstawienie w ciekawy i atrakcyjny sposób walorów miasta. Laureaci w kategorii zdjęcie roku otrzymają: 1500 zł – I miejsce, 1000 zł – II miejsce, 750 zł – III miejsce oraz dodatkowo w tym roku 5 wyróżnień – po 200 zł. Na kolejnych zwycięzców co miesiąc czekają nagrody pieniężne – 100 zł oraz miejskie zestawy promocyjne.

Po dużym zainteresowaniu tym konkursem fotograficznym, Miasto postanowiło ogłosić jego kolejną edycję. Warto przypomnieć, że zdjęcia uczestników konkursu prezentowane były na miejskiej wystawie fotograficznej, pojawiły się w oficjalnych jasielskich kalendarzach, a także w materiałach promocyjnych. Większość z nich tworzy również miejską galerię fotograficzną na oficjalnej stronie Miasta Jasła.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich tych, którzy zajmują się fotografowaniem. Uczestniczyć w nim mogą osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat, za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Zdjęcia będzie można zgłaszać przez 6 miesięcy (od 1 maja do 31 października br.), a wszystko będzie prowadzone w oparciu o regulamin.

„Jasło FOTOEye” podzielono na dwa etapy. W pierwszym wybierane są zdjęcia miesiąca (jedno zdjęcie wybiera komisja konkursowa, a drugie Internauci). W drugim etapie komisja wybiera zdjęcie roku spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu zdjęć oraz przyznaje 5 wyróżnień.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody pieniężne i rzeczowe. Laureaci konkursu w kategorii „Zdjęcie roku” otrzymają: 1500 zł – I miejsce, 1000 zł – II miejsce, 750 zł – III miejsce oraz dodatkowo w tym roku 5 wyróżnień – po 200 zł. Jednocześnie co miesiąc w czasie trwania konkursu autor najlepszego zdjęcia miesiąca, nagrodzonego przez komisję konkursową otrzyma 100 zł. Za zdjęcie wybrane w głosowaniu Internautów zwycięzca otrzyma zestaw promocyjny miasta Jasła (pendrive oraz miejskie gadżety promocyjne). Wszystkie nagrody będą wypłacane i przekazywane po ostatecznym rozstrzygnięciu konkursu.

Szczegółowe informacje, regulamin, karta zgłoszeniowa, oświadczenie dostępne są na stronie internetowej Miasta Jasła www.jaslo.pl w zakładce Kultura.

UMJ