wtorek, 27 lutego, 2024

Tygrysie „sprawki” w Klubie Czytających Rodzin

0
Tygrysie „sprawki” w Klubie Czytających Rodzin
Udostępnij:

Czy tygrys może wieść zupełnie niecodzienny tryb życia? Być potulny, tryskający humorem od ucha do ucha i ciekawy świata? Ten literacki – oczywiście! Przekonali się o tym najmłodsi, którzy poznali pewnego nietuzinkowego wielkiego kota oraz autora jego zabawnych perypetii.

24 kwietnia br. z okazji obchodzonego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gościliśmy Przemysława Wechterowicza, autora książek dla dzieci.

Wspólnie z nim najmłodsi wysłuchali głośnego czytania i wcielili się w tygrysie role, dowiedzieli czym różnią się cechy tygrysa literackiego od tego prawdziwego oraz wysłuchali w jaki sposób rodzą się pomysły i powstają sympatyczne opowieści zamknięte w książkach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zeszyt superbohatera, który posłuży najmłodszym do uzupełniania go przykładami dobrych uczynków.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/KCR_kwiecien{/gallery}