wtorek, 6 grudnia, 2022

Historia pachnąca lawendą – spektakl słowa

0
Historia pachnąca lawendą – spektakl słowa
Udostępnij:

3 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego odbył się spektakl dla dzieci pt. Wrażliwa jak Klementynka w wykonaniu grupy teatralnej Opowieści z Walizki.

W spektaklu wzięła udział grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy. Artyści, wykorzystując proste, szmaciane lalki, akompaniament akordeonu, dzwoneczków indyjskich i liry korbowej, wprowadzili dzieci w zaczarowany świat bajki prowansalskiej. Bohaterką była mała dziewczynka o imieniu Klementynka. Historia o nieostrożnej dziewczynce, która miała czułe serce, niosła w sobie życiową mądrość i odwoływała się do ponadczasowych wartości: wrażliwości na chorobę i cudzą krzywdę.

Uczestnicząc w spektaklu przekonaliśmy się, że we współczesnych czasach, kiedy Internet i telewizja dominują wszelkie nasze działania, kształtowanie wrażliwości i przypominanie życiowych mądrości jest bardzo ważne.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/mbp_z_walizki{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj