czwartek, 28 września, 2023

O dawaniu radości – spotkanie z Magdaleną Kordel

0
O dawaniu radości – spotkanie z Magdaleną Kordel
Udostępnij:

19 września br. podczas XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościła pisarka – Magdalena Kordel.

Zaczęło się od pracy w gazecie i felietonów… Zadebiutowała 48 tygodniami… Jako mała dziewczynka chciała pracować w zoo lub zostać pisarzem. I udało się. Obecnie uwielbia kawę z rozmarynem, zawsze otacza ją sterta materiałów potrzebnych do napisania książki, a żeby się nie zgubić poradzi zeszyty swoich postaci…

Uważa, że książki potrafią żyć swoim własnym życiem. Rytuał wciągnięcia się w nastrój opowieści jest dla niej bardzo istotny. Przyznaje, że nigdy nie wyrzuca fragmentów historii, których dotychczas nie wykorzystała, mając pewność, że nadejdzie na nie odpowiednia pora i ujrzą światło dzienne w innej odsłonie. Książki Magdaleny Kordel zapadają w pamięci odbiorców oraz ewoluują w ich wyobraźni, co sprzyja także wspólnej wymianie myśli pomiędzy czytającym a piszącym. W rozmowie odniosła się do korespondencji mailowej ze swoimi czytelnikami, zaznaczając że to miła forma współpracy, choć przyznała także, że czasem zdarza się jej rozczarować czytelników.

Wierzy w siłę miłości, która napędza i nadaje sens życiu, a pisanie jest dla niej formą terapii.

Dzięki pisaniu pozbywam się złych emocji, częściej śmieję się niż płaczę… – przyznaje.

W swoich powieściach pisze o silnych kobietach, ponieważ, jak uważa: …kobiety zawsze musiały być silne… O ich sile nie decyduje wykształcenie a mądrość życiowa.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/mbp_kordell{/gallery}

NAJNOWSZE

POPULARNE