poniedziałek, 17 czerwca, 2024

IX Wieczór Twórczości Młodych

0
IX Wieczór Twórczości Młodych
Udostępnij:

13 kwietnia br. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się IX Wieczór Twórczości Młodych. Podczas wieczoru, młodzież z Jasła i okolic zaprezentowała swoje pasje i różnorodne talenty.

Zdradzę wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia. Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.
                                                                                                                                          Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Jest jed­na za­sad­nicza rzecz ok­reślająca wyjątko­wość człowieka – pasja. Ważna i mistyczna potęga słów przejawia się zarówno w mowie, śpiewie, jak i w piśmie. Dzięki występom artystów słuchacze mogli wyciszyć się i zajrzeć w głąb siebie.

W kategorii twórczość plastyczna: Felicja Marek, Milena Wiktorska, Natalia Skocz (uczennice Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle), Klaudia Kowalczyk (uczennica II LO w Jaśle), Mateusz Syrek (uczeń Zespołu Szkół w Warzycach), Nella Stasiak (uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle), Natalia Gwiżdż i Agnieszka Szydłowska (uczennice Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku), Wiktoria Śliwa (uczennica Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

W kategorii twórczość poetycka i prozatorska: Aleksandra Chmiel (uczennica Zespołu Szkół w Warzycach), Jakub Machowski (uczeń Publicznego Gimnazjum w Brzyskach), Liwia Gałuszka (uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu), Julia Rozmus (uczennica Zespołu Szkół w Szebniach), Paulina Szerląg (uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle), Agnieszka Buczyńska (uczennica II LO w Jaśle).

W kategorii śpiew: Dominika Kamińska (uczennica II LO w Jaśle), Paulina Pawluś, Kacper Betlej, Dominik Betlej (uczniowie Zespołu Szkół w Warzycach), Paulina Nowak (uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle), Karolina Stasiowska i Sebastian Kuk (uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku).

Dopełnieniem całego wieczoru był występ gościa specjalnego – Izabeli Filip, absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, tegoroczna laureatka stypendium artystycznego Burmistrza Miasta Jasła. Oprawę techniczną zapewnił Mateusz Kozik.

Uczniowie otrzymali podziękowania i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle.

Poeta winien głosić stan serca i duszy, tylko co z serca idzie, serce poruszy
                                                                                             Czesław Miłosz

Anna Szafarz