sobota, 15 czerwca, 2024

Matka z 3 promilami „opiekowała się” dziećmi

0
Matka z 3 promilami „opiekowała się” dziećmi
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali w domu, gdzie nietrzeźwa matka „opiekowała się” 2-letnią córeczką i 6-letnim synem. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę rodziny. Za swoje zachowanie kobieta będzie odpowiadać przed sądem.
Po otrzymaniu niepokojącego zgłoszenia, że pijana matka opiekują się małymi dziećmi, dyżurny komendy skierował policyjny patrol do jednego z domów w gminie Jasło. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali kobietę, od której wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Kontakt z nią był utrudniony. W domu pod jej „opieką” przebywała 2-letnia córeczka. Ponadto okazało się, że pod „opieką” kobiety był także 6-letni syn, który przed przyjazdem patrolu poszedł do sąsiada.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem potwierdziło, że 27-letnia kobieta jest mocno pijana. Urządzenie wskazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę rodziny.

Zgromadzony w tej sprawie materiał funkcjonariusze prześlą do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję o dalszych losach nieodpowiedzialnej matki.

KPP w Jaśle