niedziela, 19 maja, 2024

Jasielska Biblioteka z certyfikatem Code Week 2015

0
Jasielska Biblioteka z certyfikatem Code Week 2015
Udostępnij:

Miło nam poinformować, że jasielska Biblioteka została doceniona za aktywny udział  w promocji nauki kodowania wśród różnych grup wiekowych. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat potwierdzający zorganizowanie wydarzenia „Czytelnicy na tropie kodu” a tym samym włączenie się w międzynarodową inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania 2015.
Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania,  który miał miejsce w dniach 10-18 października 2015 r. W ramach Code Week Polska odbyło się ponad 2200 wydarzeń. Wśród nich, warsztaty „Czytelnicy na tropie kodu” zorganizowane 17 października br. z myślą o mieszkańcach Jasła i regionu.

Europejski Tydzień Kodowania został zainicjowany w 2013 r. przez Młodych Doradców ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Tegorocznym polskim koordynatorem Tygodnia Kodowania jest Fundacja Nowoczesna Polska, a głównym partnerem program „Mistrzowie Kodowania”. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Celem międzynarodowego projektu jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

MBP Jasło