niedziela, 29 stycznia, 2023

Jasielska Scena Rockowa

0
Jasielska Scena Rockowa
Udostępnij:

Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich miłośników rocka i nie tylko, na drudą edycję koncertu Jasielska Scena Rockowa. Piątek, godzina 17, mała hala MOSiR w Jaśle.Patronat medialny: twojejaslo.pl
– Będzie dużo dobrej muzyki i dobra zabawa – zapewniają organizatorzy.

Pierwsza edycja koncertu odbyła się  w 2010 r. w nieistniejącym już klubie Europa.  Zagrało wówczas 10 kapel, publiczność dopisała.

Tegoroczny koncert odbędzie się na małej hali MOSiR w Jaśle, 8 lutego, w piątek, start godzina 17.  Zagrają: Vermillion, Hornblend, Soundscape, Humanoid, Lord Qiuu, Krusher, Tug Boat, Mindfield.

Bilety w cenie: 12 zł przedsprzedaż / 15 zł w dniu koncertu
Do kupienia w Sklepie Muzycznym Monalisa ul. Czackiego oraz Oko-Rock ul. Kadyiego Jasło.

Organizatorzy dziękują za wsparcie MOSiR w Jaśle, Stowarzyszeniu „Kultini”, MDK Jasło oraz Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Renoma.

Prezentacja występujących zespołów:

Vermillion – Grupa muzyczna pochodząca z okolic Jasła, powstała 13 marca 2010r. Tworzymy muzykę z pogranicza thrash metalu i metalcore-u. Posiadamy w naszym repertuarze zarówno własne utwory jak i covery. Podczas swojej prawie trzyletniej działalności zagraliśmy na kilkunastu koncertach m.in. na „Motosobótkach” gdzie dzieliliśmy scenę z zespołem Maska, kilku Zlotach Motocyklowych im. Hubala, na imprezach organizowanych przez Jasielski Dom Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, a także wielu innych organizowanych przez nas koncertach. Skupiamy się głównie na tworzeniu własnej muzyki oraz szlifowaniu istniejących już utworów. Mamy do zaoferowania dawkę ciężkich, dynamicznych brzmień oraz ekscytującej zabawy. Band liczy 5 członków, pomimo indywidualności w składzie panuje bardzo wyraźne zgranie. Tworzenie muzyki sprawia nam przyjemność, a koncertowanie ogromną satysfakcję.

Hornblend powstał pod koniec 2011 roku i przez ten czas zespół zagrał kilkanaście koncertów w Jaśle i okolicach. W sierpniu ubiegłego roku wraz z JDK zorganizował „Koncert za (5) zeta”, zakończony dużym sukcesem. Drugim ważnym wydarzeniem w historii zespołu to support krakowskiej grupy Vallium w jasielskim klubie Sepia. Hornblend to połączenie energetycznego rocka i metalu, aktualnie skład zespołu różni się nieznacznie od pierwotnego za sprawą nowej wokalistki.

Humanoid powstał w Jaśle w maju 2010 roku. Muzyka jaką wykonujemy ton mieszanka wielu stylów ocierających się o ogólnie rozumiana muzykę rockową. Nasze utwory zawierają zarówno mocne, selektywne gitarowe riffy, jak i melodię oraz klimat a wszystko to zwieńczone intensywnym wokalem! Zespół jest aktywny koncertowo; dzielił scenę min. z Closterkeller, Mordor, Crimfall, Stanem Borysem, Neolith, Absynth, VooDoo, Black Jack i wieloma innymi. Właśnie zakończyliśmy nagrywanie naszej pierwszej EP’ki – „Granice Umysłu” zawierają 6 autorskich utworów. Promocji wydawnictwa towarzyszą liczne koncerty, Humanoid wystąpił ostatnio m.in. w krakowskim klubie KotKarola, sanockiej Ruderze, jasielskiej Sepii czy w Clubhouse Head Hunters MC w Stalowej Woli. Ponadto w sierpniu 2012 roku zostaliśmy zespołem miesiąca w plebiscycie organizowanym przez DBZ Guitars!!!

http://www.youtube.com/user/HumanoidPolska

Tug Boat -Witamy serdecznie. Pochodzimy z Jasła i jesteśmy gotowi zrobić wielkie zamieszanie na scenie muzycznej. Zespół powstał w 2007 roku. Naszym największym osiągnięciem jest to, że chwytając za instrumenty jesteśmy w stanie oderwać się zupełnie od rzeczywistości i, tym samym, przekazać tą energię dalej. W zamian otrzymujemy ją ze zdwojoną siłą. Fakty: ponad 100 zagranych koncertów i festiwali na terenie całej Polski, I miejsce podczas Festiwalu Liga Rocka w Jeleniej Górze w 2012 roku, II miejsce podczas Festiwalu Rockowa Noc w Rzeszowie w 2012 roku, LP „Krucha Konstrukcja Umysłowa” – 2009 rok, EP „W Cieniu Niepamięci” – 2010 rok , EP „Koan – Trochę Odwagi W Płynie” – 2012 rok

www.youtube.com/tugboatpl

MINDFIELD – Są piątką osób, które mają wspólną pasję. Mimo iż każdy z nicg ma inny gust muzyczny, nie przeszkadzało to w połączeniu sił, umiejętności oraz doświadczeń z poprzednich projektów i stworzeniu czegoś co nazywa się Mindfield.

Wręcz przeciwnie – to właśhere you arenie dzięki temu, że ich styl jest wypadkową wielu przedziwnych gatunków.W miesięczniku Top Guitar napisano: „…porządny kawał energetycznej, ale i klimatycznej muzyki zagranej iście „po amerykańsku” , przywodzący na myśl takie nazwy jak TOOL, MACHINE HEAD, GODSMACK i A PERFECT CIRCLE…” Przez dwa lata działalności nagrali „Snap Of Fingers EP” i zagrali ponad pięćdziesiąt koncertów. Płytka napotkała na znakomity odbiór, który zaowocował pojawianiem się zespołu w ogólnopolskich mediach – np. Trzeci Program Polskiego Radia. Zagościli również na łamach ogólnopolskich magazynów takich jak „Top Guitar”, „Gitarzysta” itd. Zostali również zaproszeni przez TV Rzeszów do programu „Projekt studio”, który w całości poświęcony był ich twórczości.

Jak dotąd mieli okazję zagrać z Comą czy Acid Drinkers oraz dzielić scenę z m.in. Proletaryatem, Totentanzem, Kazikiem, Oddziałem Zamkniętym, Hurtem, Indios Bravos, Habakukiem czy choćby Pneumą.W tym momencie zespół nagrywa swój Debiut LP – który pojawi się końcem sierpnia.

KRUSHER – ekipa związana z ta grupa muzyczną jest inicjatorem wielu koncertów na terenie miasta Jasła. Dzięki tym działaniom w Jaśle zagrały takie zespoły jak: Kat&Roman Kostrzewski, Closterkeller, Tim Ripper Owens ex Judas Priest, Skyforger z Łotwy, Crimfall z Finlandii, Ploretaryat, Happysad, Totentanz i wielu innych,. Obecnie zespół siedzi w studio i klepie ścieżki do nowego longplay’a.

Początki SOUNDSCAPE datują się na rock 2008, kiedy to pomysłodawca, główny kompozytor i gitarzysta Krzysiek Siryk (Sacrum, ex-Ciryam) postanowił powołać do życia własny projekt muzyczny oscylujący w rejonach Rock Metal Progressive. Z czasem szeregi SOUNDSCAPE zasilił były kolega z zespołu z czasów garażowych perkusista Mariusz Bieniasz. W tym składzie w roku 2009 nagrane zostały pierwsze materiały demo z piosenkami, który miałyby ukazać się na debiutanckiej płycie.

Po miesiącach prób i szlifowania warsztatu i materiału do składu dołącza basistamTomasz Marmol, drugi gitarzysta Łukasz oraz po długich poszukiwaniach właściwego frontmana Krzysiek Dybaś.W maju rocku 2010 SOUNDSCAPE wchodzi do Other Studio w celu rejestracji pierwszego długograja. Dnia 12.10.2012 ukazuje się internetowo pierwszy singiel „The Calling” w wersji „Advanced Mix”. Zespół SOUDSCAPE przygotowuje się do wydania płyty oraz do nadchodzących koncertów.

https://soundcloud.com/soundscape_band/soundscape-the-calling

Lord Qiuu – DJ, producent i kompozytor muzyki elektronicznej z Jasła. Tworzy i gra w nurtach electro house’u, dubstepu i drum’n’bassu. Od siedmiu lat prowadzi audycję Club Realm. Aktualnie pracuje nad albumem Svarog, którego muzyka poświęcona jest panteonowi słowiańskiemu.

https://soundcloud.com/lordqiuu/lord-qiuu-veles

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj