piątek, 22 września, 2023

JASIELSKI POLICJANT ODZNACZONY ORDEREM -„HONOROWY DAWCA KRWI-ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU”

0
JASIELSKI POLICJANT ODZNACZONY ORDEREM -„HONOROWY DAWCA KRWI-ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU”
Udostępnij:

Aspirant sztabowy Grzegorz Świędrych z jasielskiej komendy odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusz oddał już ponad 21 litrów krwi.

Wszyscy doskonale wiemy, jaką wartość ma krew w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Jest wówczas bezcenna! Mimo takiej świadomości, często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego wielu z nas otrzymuje informacje z prośbą o jej oddanie, a także bierze udział w organizowanych akcjach oddawania krwi. Także i funkcjonariusze policji chętnie odpowiadają na różne apele i włączają się w te szlachetne akcje. Aspirant sztabowy
Grzegorz Świędrych z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy Policji z honorowym krwiodawstwem związany jest już od 25 lat.

W miniony wtorek funkcjonariusz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub
odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Policjant oddał już ponad 21 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany także odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy najlepszego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

fot.KPP Jasło
for.KPP Jasło

KPP Jasło

NAJNOWSZE

POPULARNE