czwartek, 18 lipca, 2024

Jazz w parku

0
Jazz w parku
Udostępnij:

Zdobywca „Złotej Tarki” w 2012 roku – zespół Iwo Dixie Jazz Band – koncertował w niedzielę (9 bm.) w Jaśle. Muzycy wystąpili w parkowej glorietce, podbijając publiczność.

 Miłośnicy muzyki, którzy pomimo koszmarnego upału przyszli w niedzielne popołudnie do jasielskiego parku, nie żałowali. Krośnieńska grupa dała świetny koncert, wzbogacony znakomitym komentarzem Jerzego Czechowskiego. Dzięki temu publiczność lepiej poznała zarówno Iwo Dixie Jazz Band, jak i uprawianą przezeń muzykę. Leader zespołu wyjaśnił m.in., że gra on jazz tradycyjny, bardzo przystępny i zrozumiały nie tylko dla wtajemniczonych, ale dla każdego przeciętnego słuchacza. Założona 6 lat temu grupa do tej pory występuje w niezmienionym – poza muzykiem grającym na banjo oraz wokalistami – składzie. W 2012 roku, grający razem zaledwie od 3 lat artyści wystartowali w 42. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Traka” w Iławie, zdobywając główne trofeum.

W Jaśle wystąpili: Jerzy Czechowski – piano, Wojciech Szuba – perkusja, Adam Sikora – trąbka, Stanisław Boczar – klarnet, saksofon, Jakub Wojtowicz – puzon, Julian Zych – banjo, Bartłomiej Bykowski – fretless bass oraz Natalia Ślusarczyk, która godnie zastąpiła stałego wokalistę zespołu. Koncert w ich wykonaniu tak spodobał się słuchaczom, że nie obeszło się bez bisu.

JDK – st