sobota, 23 września, 2023

Jeszcze nie raz zobaczymy ich na zawodowej estradzie

0
Jeszcze nie raz zobaczymy ich na zawodowej estradzie
Udostępnij:

W 25. Konkursie Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER wystartowało 45 wokalistów z regionu Polski południowo-wschodniej.

Konkurs co roku organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle odbył się 21 marca br. w Dzień Odkrywania Talentów. Jury w składzie:

– Sławomir Ramian – przewodniczący jury pochodzący z Tarnowa, pedagog, trener wokalny w międzynarodowym projekcie „Łobuziaki”, wokalista, kompozytor, autor tekstów, laureat programu „Szansa na sukces” z zespołem Poluzjanci oraz uczestnik programu „Bitwa na głosy” w drużynie sióstr Przybysz, członek zespołu Czuband.
– Monika Twarduś – muzyk, dyrygent
– Joanna Banach-Gancarz – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Jaśle, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej, wiolonczelistka, była wokalistka
– Olga Szudy-Seredyńska – właścicielka szkoły języka angielskiego English’s cool
– Katarzyna Warchoł – nauczycielka języka francuskiego

po wysłuchaniu 25 prezentacji w kategorii wiekowej – uczniowie gimnazjum oraz 20 prezentacji w kategorii wiekowej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych postanowiło:

w młodszej kategorii przyznać

I miejsce Aleksandrze Kozubal z RCKP w Krośnie,
II miejsce Mai Piskadło z MDK w Jaśle
i ex aequo III miejsce Martynie Jedziniak z MDK w Jaśle i Patrycji Nocek z Publicznego Gimnazjum w Błażkowej. W tej kategorii wyróżnione zostały: Aleksandra Mielcarek z RCKP w Krośnie, Aleksandra Tocka z JDK i Magdalena Niezgoda z ZSS w Lipnicy Dolnej.

W kategorii wiekowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pierwszego miejsca nie przyznano.

II miejsce ex aequo zajęły: Aleksandra Pękala z MDK w Rzeszowie i Natalia Niedziela z RCKP w Krośnie. Również ex aequo III miejsce przypadło Magdalenie Myśliwiec z MDK w Jaśle i Marcie Stadler z RCKP w Krośnie. Wyróżnienie otrzymały: Aleksandra Skrzypek z SCK w Mielcu, Anna Wiącek z CSW w Rzeszowie, Justyna Ciołkosz z JDK i Natalia Pawlik z MDK w Jaśle.

Nagrody laureatom wręczali: Grażyna Leńczuk dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i Zbigniew Dranka – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Szkoła języka angielskiego English’s cool (10% rabatu na roczny kurs języka angielskiego dla wszystkich laureatów).

Młodzi wokaliści śpiewali głównie przeboje muzyki popularnej w języku angielskim. Poziom tegorocznych prezentacji był niezwykle wysoki, o czym mówił Sławomir Ramian, przewodniczący jury: – Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu artystycznego konkursu. Pojawiło się kilka bardzo ciekawych osobowości. Jestem przekonany że wielu uczestników jeszcze nie raz zobaczymy na zawodowej estradzie – podkreślił Ramian. – Gorąco trzymam za wszystkich kciuki!

Patronat honorowy nad imprezą sprawował starosta jasielski. Partnerem lingwistycznym konkursu była jasielska szkoła języka angielskiego English’s cool.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom! Zapraszamy do nas za rok!

MDK w Jaśle

{gallery}galerie/love_me_2013{/gallery}

NAJNOWSZE

POPULARNE