niedziela, 14 sierpnia, 2022

O krasnoludkach, pamiętnikach i kocich historiach – spotkanie z Melanią Kapelusz

0
O krasnoludkach, pamiętnikach i kocich historiach – spotkanie z Melanią Kapelusz
Udostępnij:

Czy spotkaliście kiedyś krasnoludka, wesołego świerszczyka i tajemnicze koty, co sprawiają psoty? 23 września br. podczas spotkania autorskiego najmłodszych z Melanią Kapelusz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle aż zaroiło się od krasnoludków, kotów z charakterem i świerszczyków.
Autorka opowiedziała dzieciom o swoich książkach: Koty, czyli historie z pewnego podwórka, Krasnoludki, Z pamiętnika pewnego Świerszczyka oraz Kinga i co z niej wyrośnie. Najmłodsi mieli okazję z bliska przyjrzeć się tytułowemu bohaterowi popularnego magazynu dla dzieci – pluszowemu świerszczykowi i porozmawiać o pamiętniku Świerszczyka, ukazującym na łamach pisma i tworzonym od lat przez Melanię Kapelusz. Nie zabrakło pytań do autorki. Najmłodsi najbardziej ciekawi byli w jakiś sposób rozpoczęła pisanie pierwszej książki i dlaczego pisze dla najmłodszych? W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2, 3 i 10 oraz Szkoły Podstawowej nr 1, 2 w Jaśle i Szkoły Podstawowej w Brzyskach.

Spotkania z Melanią Kapelusz odbyły się w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy. Patronat medialny nad Festiwalem jest m.in. portal Twoje Jasło

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/spotkanie_z_kapelusz{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj