wtorek, 18 czerwca, 2024

Już niedługo Dni Jasła i Dni Wina

0
Już niedługo Dni Jasła i Dni Wina
Udostępnij:

Wyjątkowo w tym roku dwie największe imprezy miejskie Dni Jasła i Międzynarodowe Dni Wina, odbędą się tydzień po tygodniu. 22 sierpnia na jasielskim rynku rozpoczniemy Dni Jasła, by potem poprzez codzienne, dedykowane mieszkańcom propozycje, zakończyć świętowanie 28 i 29 sierpnia Dniami Wina.

W zeszłym roku, niestety, ze względu na panujące obostrzenia, nie mogliśmy zorganizować tych uroczystości. W tym roku również musimy stosować się do pewnych ograniczeń, stąd też postanowiliśmy w pewien sposób połączyć te dwie nasze największe imprezy miejskie.

W niedzielę 22 sierpnia na jasielskim rynku odbędą się koncerty muzyczne. Wystąpią: SEILA, SAD SMILES, LANBERRY oraz zespół RAZ DWA TRZY. 23 sierpnia (poniedziałek) zapraszamy na warsztaty big-bandowe (czterodniowe), wakacyjny seans kinowy dla najmłodszych (kino JDK) oraz na akcję „CzytaMY! Plenerowa biblioteka dla dzieci i dorosłych, kiermasz książek używanych” (skwer przed budynkiem JDK/MBP). Z kolei we wtorek 24 sierpnia, działający przy JDK Klub Ludzi z Pasją, zaprasza na wyjątkowe spotkanie z masażystą Pawłem Lamparskim „Mistrz świata masuje”. W środę (25 sierpnia) Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do Parku Miejskiego, Jasielski Dom Kultury organizuje „Wakacyjny pociąg do JDK – familijne animacje artystyczne” (wokół budynku JDK), CITiK zaprasza na spotkanie z blogerami „Zieloni w podróży”, a wieczorem odbędzie się koncert muzyki klezmerskiej (organizator MRJ, scena JDK). W czwartkowe  popołudnie (26 sierpnia) zapraszamy na „Jasielskie wakacyjne spacery z przewodnikiem – Plac Żwirki i Wigury” oraz na koncert muzyki klasycznej (scena JDK). Piątek (27 sierpnia) z kolei to dobry czas na uczestnictwo w spotkaniach organizowanych przez MBP „CzytaMY! Plenerowa biblioteka dla dzieci i dorosłych, kiermasz książek używanych” (skwer przed budynkiem JDK/MBP) oraz w spotkaniu autorskim z Arturem Andrusem w ramach projektu Biblioteki „Ojczysty – taki bystry!”. Wieczorem zaś odbędzie się koncert finałowy w wykonaniu uczestników warsztatów big-bandowych (taras JDK). 28 sierpnia (sobota) Klub Kulturalno-turystyczny JDK – zaprasza na wycieczkę rowerową z przewodnikiem „Okolicami Jasła”.

Tegoroczne atrakcje Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle:

5 – 6 sierpnia – VIII Konkurs Polskich Win

27 sierpnia – Dzień Otwartych Winnic

28 sierpnia – Koleją w Winne Klimaty (Pociąg – Koleją winne klimaty, który odjedzie ze stacji Kraków Główny o godzinie 8:30, połączy stolicę Małopolski i Jasło)

28 sierpnia – „Barwy wina” (warsztaty malarskie)

28 sierpnia – Z wizytą na winnicy miejskiej „Jasło”

28 – 29 sierpnia – Ogrody Winne i Jarmark Produktów Regionalnych, warsztaty degustacyjne, wystawy, korowód winiarski, pokazy i konkursy sommelierskie, pokaz ognia i animacje uliczne, seanse filmowe i spotkanie autorskie, food trucki.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na oddzielnych plakatach.

Urząd Miasta w Jaśle