poniedziałek, 20 maja, 2024

Kluby: Iglaste opowieści – świąteczne spotkanie Klubu Czytających Rodzin 

0
Kluby: Iglaste opowieści – świąteczne spotkanie Klubu Czytających Rodzin 
Udostępnij:

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce obchodzi się od setek lat. Celebrujemy ubieranie choinki, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i świętowanie w gronie rodziny.

15 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, aby przy lekturze świątecznych opowiadań wkroczyć w ten wyjątkowy czas oczekiwania. W zaczarowany świat kolorowych ozdób choinkowych, ciepłych wigilijnych potraw i niezwykłych prezentów, wprowadziło nas opowiadanie Anity Głowińskiej „Kicia Kocia i Nunuś – Idą święta!”. Była okazja, aby wspólnie się zastanowić: kto przynosi prezenty? jakie lubimy ozdoby choinkowe i z kim lubimy spędzać te rodzinne święta? W każdym domu pojawia się choinka i każda z nich ma swój niepowtarzalny urok. Używając kolorowych farbek i tektury wyczarowaliśmy świąteczne drzewka ozdabiając je wg własnej fantazji.

Pod tak pięknie przystrojonymi drzewkami nie mogło zabraknąć świątecznych prezentów. Mamy nadzieję, że otrzymane książki i słodycze umilą klubowiczom przedświąteczne chwile.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle