sobota, 4 lutego, 2023

Ralph Kaminski rozpoczął trasę koncertową. Wielki show artysty w Jaśle

0
Ralph Kaminski rozpoczął trasę koncertową. Wielki show artysty w Jaśle
Udostępnij:

– Ogromnie się cieszę, że właśnie tutaj zagramy mój pierwszy koncert na trasie, to bardzo wzruszające. Zaczęliśmy od Jasła, mojego rodzinnego miasta, bo nie wyobrażałam sobie zacząć trasy koncertowej od innego miejsca niż moje rodzinne miasto, tym bardziej, że mamy tak piękną salę koncertową – powiedział Ralph Kaminski podczas konferencji prasowej 4 marca br., poprzedzającej koncert w Jasielskim Domu Kultury.

Gościmy artystę, który niemal jako małe dziecko rozpoczynał karierę na tej scenie pod pilnym i uważnym okiem pani Ewy Grzebień i zatoczył krąg poprzez Trójmiasto. Człowiek, który wyszedł z tej sceny, wraca na nią i rozpoczyna profesjonalną podróż. Mam nadzieję, że ta kontemplacyjna, awangardowa, alternatywna forma muzyczna , którą Ralph zaprezentuje, podbije państwa serca, stworzy niepowtarzalny klimat godny tego miejsca i godny tego artysty – powitał gości Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Przez blisko dwie godziny Ralph wraz ze swoim zespołem My Best Band In The World śpiewał, tańczył i uwodził jasielską publiczność. Dopracowany w najdrobniejszym szczególe show potwierdził nie tylko talent artysty, ale również jego profesjonalizm.

Urodzony i wychowany w Jaśle swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w wieku 11 lat, kiedy jako piątoklasista zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury. Występował na koncertach w JDK, z czasem zaczął brać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, odnosząc spore sukcesy. – Rafał był uczniem bardzo twórczym. Początkowo dobierałam mu repertuar, ale kiedy był starszy, sam szukał odpowiedniej dla siebie drogi muzycznej. Współpraca z nim była bardzo owocna, a kontakt i obustronna sympatia zostały do dziś – mówi o swoim wychowanku Ewa Grzebień, instruktor muzyki w Jasielskim Domu Kultury.

Obecnie Ralph jest już absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, ale studiował także na Muzycznym Uniwersytecie CODART w Rotterdamie. Artystycznie związany jest również z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Kaminski jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2014 roku został również nominowany do nagrody artNoble w kategorii muzyka.

W długo wyczekiwanej debiutanckiej płycie „Morze,” Ralph skupił się na budowaniu spójnej i przemyślanej narracji, która pozwala go bliżej poznać. – Najważniejsze dla mnie są: repertuar i prawda, bo to co robię wypływa w 100% ze mnie. Tak to widzę i czuję, ale rozumiem też, jeżeli ktoś tego nie kupuje – mówi Ralph.

Na płycie „M o r z e” znajduje się 13 autorskich kompozycji. Jedna z nich – „Apple air” – poświęcona jest Jasłu. – Tutaj zawsze w czasie jesieni unosi się zapach jabłek, to bardzo kojarzy się z moim rodzinnym miastem. Kiedy mieszkaliśmy w jeszcze w bloku i staliśmy z mamą na balkonie, to zawsze upajaliśmy się tym zapachem – wspominał z sentymentem muzyk.

Na koncercie w Jasielskim Domu Kultury pojawili się: rodzina, przyjaciele, znajomi oraz sympatycy twórczości Ralpha. Spotkanie z charyzmatycznym artystą i jego zespołem bardzo szybko nabrało rodzinnego i kameralnego charakteru, a owacjom nie było końca.

Ralph Kaminski wystąpił z zespołem My Best Band In The World w składzie: Ralph Kaminski — wokal; Agnieszka Bigaj — pianino, wokale; Paweł Izdebski — gitary, wokale; Piotr Lewańczyk — gitara basowa, moog, wokale; Michał Piotrowski — perkusja, wokale; Magdalena Laskowska — skrzypce, wokale; Katarzyna Sylla — skrzypce, wokale; Kuba Jakubowski — wiolonczela, wokale.

JDK

{gallery}galerie/17_rok/ralf{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj