sobota, 15 czerwca, 2024

Kodowanie jest proste!

0
Kodowanie jest proste!
Udostępnij:

Zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku włączyła się w akcję promującą naukę programowania wśród dzieci udowadniając, że kodowanie jest proste, ciekawe i może być dobrą zabawą.

Czym jest kodowanie i po co się go uczyć? Dlaczego dzięki kodowaniu można rozwinąć logiczne myślenie? Z tymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy warsztatów Kodowanie jest proste. Zajęcia skierowane były do dzieci w wieku 8-10 lat i odbywały się w ramach Mistrzów Kodowania.

Mali programiści pracując w programie Scratch, poznali zasady tworzenia gier, sterowania bohaterem oraz tworzenia instrukcji warunkowych. Dzięki temu rozwinęli umiejętność logicznego myślenia i kreatywnego korzystania z technologii. Przy okazji, świetnie się przy tym bawili. Mój wiewiór jest niesamowity, pojawia się i znika! – oznajmiła Ola.

Największą radość sprawiło uczestnikom warsztatów stworzenie własnej animacji pod hasłem Straszyć każdy może! Powstały duchy straszące w starym zamczysku, znikające przedmioty zaczarowane przez maga i śmieszne zwierzaki nie z tej ziemi!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat potwierdzający zorganizowanie wydarzenia w ramach Europe Code Week, a tym samym włączenie się w międzynarodową inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania 2017.

MBP Jasło

{gallery}galerie/17_rok/mbp_kodowanie{/gallery}