niedziela, 14 kwietnia, 2024

Kolędując, szlifujemy języki

0
Kolędując, szlifujemy języki
Udostępnij:

29 stycznia 2015r. po raz kolejny zabrzmiały w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach  piękne dźwięki kolęd, wykonywane w różnych językach obcych, w ramach  już XII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Kolęda Obcojęzyczna”.

Konkurs ten ma na celu zwiększenie znajomości języków obcych oraz  poznanie kultury i zwyczajów bożonarodzeniowych innych krajów. Każdy zespół biorący udział w konkursie wykonywał 2 kolędy w wybranych przez siebie językach obcych. W repertuarze tegorocznej edycji  dominowały kolędy wykonywane w języku angielskim i języku hiszpańskim. Jury konkursowe przy ocenie brało pod uwagę: wykonanie wokalne, znajomość języka obcego oraz pomysłowość i oryginalność, czyli ogólne wrażenie artystyczne zespołu. Poziom był naprawdę bardzo wysoki, a rywalizacja  wyrównana.  Trudno było wybrać najlepszych spośród najlepszych. Zresztą było o co walczyć. Wspaniałe nagrody w postaci: nowoczesnego sprzętu RTV oraz wartościowych książkowych pomocy do nauki języków obcych ufundowali: burmistrz Kołaczyc – Małgorzata Salacha oraz burmistrz Brzostku – Wojciech Staniszewski. Cały konkurs przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. W  przerwie, kiedy obradowało jury był czas na wzajemną wymianę wrażeń, lepsze poznanie się i słodki poczęstunek. Konkurs został także uświetniony karnawałowym pokazem  tanecznym zespołu z kołaczyckiego liceum. Wyniki konkursowe kształtowały się następująco:

I miejsce – ex aequo- Gimnazjum z Kołaczyc oraz Gimnazjum z Brzostku

II miejsce – Gimnazjum z Siedlisk-Bogusz,

III miejsce- Gimnazjum z Brzysk

Dziękując sponsorom za ufundowanie nagród dla laureatów, a wszystkim uczestnikom za udział i fantastyczną zabawę, mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

Agnieszka Wójcik

{gallery}galerie/kolaczyce_koleda{/gallery}