sobota, 26 listopada, 2022

Judyta Hałucha laureatką Turnieju Jednego Wiersza

0
Judyta Hałucha laureatką Turnieju Jednego Wiersza
Udostępnij:

30 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się Turniej Jednego Wiersza. Celem konkursu była promocja literatury i czytelnictwa przy użyciu nowatorskiej formy – turnieju poetyckiego. Podstawowym celem Turnieju była prezentacja twórczości poetyckiej oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich z naszego regionu.
Zadanie konkursowe polegało na osobistym zaprezentowaniu przez uczestnika Turnieju 1 wiersza własnego autorstwa, napisanego w języku polskim, nie nagradzanego na innych konkursach oraz nie drukowanego w czasopismach literackich ani  w publikacjach książkowych. Tematyka utworów była dowolna. Utwory zgłaszane do turnieju nie powinny były przekraczać 50 wersów.

Jury w składzie: Barbara Sokołowska – nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle; Albert Kociuba – poeta, założyciel Klubu Inicjatyw Artystycznych „Wschód”; Krystyna Ziemba – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oceniając utwory brało pod uwagę artystyczną wartość tekstu oraz sposób jego prezentacji.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda Judyta Hałucha

II nagroda Monika Szydłowska

Olga Wardega

III nagroda nie przyznano

Wyróżnienia: Katarzyna Krzyżak

Grzegorz Kurek

Izabela Wypasek

Wyróżnienie poza konkursem: Szymon Białoń

Wiersza „11 milimetrów” Judyty Hałuchy, laureatki I miejsca można wysłuchać na kanale YouTube biblioteki oraz blogu projektu http://wariacjeliterackie.blogspot.com/

Turniej realizowany był w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz m.in. portal: twojejaslo.pl.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/konkurs_wiersze{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj