sobota, 23 września, 2023

Zajęcia UTW ruszyły pełną parą

0
Zajęcia UTW ruszyły pełną parą
Udostępnij:

Słuchacze jasielskiego UTW rozpoczęli siódmy rok akademicki. Była uroczysta inauguracja, zapisy na zajęcia dla grup fakultatywnych i omówienie programu zajęć na najbliższe miesiące.

Uroczysta inauguracji odbyła się 3 października, w Podkarpackiej Szkole Wyżej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w kościele p.w. Chrystusa Króla. W spotkaniu oprócz obecnych i wstępujących dopiero w szeregi członków Jasielskiego Stowarzyszenia UTW studenci, udział wzięli także m.in. rektor PSW, władze miasta, księża oraz grupa młodzieży z Domu Dziecka w Wolicy, która razem z członkami UTW uczestniczy w projekcie „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa.”, prowadzonym przez jasielską bibliotekę.

Tradycyjne rozpoczęto odśpiewaniem hymnu JS UTW, którego autorem jest jedna ze słuchaczek Maria Gubała. Jego słowa odzwierciedlają dobrze myśl przewodnią podejmowanych przez UTW działań.

„Myśmy studenci trzeciego wieku,
Lecz druga młodości jest pośród nas,
Jesteśmy zawsze pełni uśmiechu,
Nie straszny dla nas upływu czas.

Zatrzymać czasu nie potrafimy,
I siwe skronie dopadły nas,
Ale to przecież nie jest tak ważne,
Ważna jest radość, która jest w nas. (….)”

Tegoroczne zajęcia zainaugurował wykład dr Walerii Ćwik na temat motywu nadziei w literaturze. Prowadząca, powołując się na przykłady z różnych epok, udowadniała, jak bardzo ważna jest w życiu nadzieja, pobudzała słuchaczy do refleksji i optymizmu.

Na zakończenie wystąpił zespół Magurzanki z gminy Nowy Żmigród.

Ewa Wawro

{gallery}galerie/UTW_03.10.13{/gallery}

NAJNOWSZE

POPULARNE