piątek, 19 sierpnia, 2022

Kolejne złote nuty trafiły do Jasła

0
Kolejne złote nuty trafiły do Jasła
Udostępnij:

Roksana Węgiel, Ola Tocka i Hubert Reczek z Jasielskiego Domu Kultury, to ścisła czołówka w swoich kategoriach wiekowych XI Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Na skrzydłach muzyki”. Konkurs zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno, trwał przez dwa dni (13 i 14 listopada br.) w Rzeszowie.

W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 100 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych z całego Podkarpacia. Jurorami konkursu byli specjaliści z zakresu edukacji muzycznej – Iwona Josse – Jakubiec, Iwona Balawender oraz Sylwia Wojnar, którzy oceniali młodszych uczestników Festiwalu. Natomiast starszych wykonawców oceniało jury, w skład którego weszli uczestnicy The Voice of Poland: Beata Dobosz, Arkadiusz Kłusowski i Daniel Lipiec.

W młodszej kategorii wiekowej miejsce I zdobyła Roksana Węgiel. Natomiast w starszej – pierwszą nagrodę i Złotą Nutę otrzymała Ola Tocka. Brązowa Nuta i miejsce trzecie przypadło Hubertowi Reczkowi. – Jury podkreśliło bardzo dobry poziom przygotowania jasielskich wokalistów a szczególnie dobór repertuaru. Wokaliści Jasielskiego Domu Kultury wielokrotnie już uczestniczyli w tym Festiwalu, zawsze zdobywając nagrody lub wyróżnienia. W naszym dorobku znajduje się kilka złotych, srebrnych i brązowych nut, które przyznawane są na tym Festiwalu – mówi Ewa Grzebień, instruktor muzyki Jasielskiego Domu Kultury.

OlaRoksana

Konkurs „na skrzydłach muzyki” jest okazją do usłyszenia znanych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu najzdolniejszych, młodych wokalistów z Podkarpacia. Jego celem jest promowanie utalentowanej wokalnie młodzieży, konfrontacja dorobku muzycznego młodych artystów oraz zachęcenie lokalnej społeczności do kulturalnego i aktywnego spędzania czasu.

Festiwal stanowi prezentację dorobku artystycznego podopiecznych wielu instytucji kultury oraz oświaty z całego Podkarpacia. A dzięki temu, że jest adresowany do zróżnicowanej wiekowo grupy, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

kp (JDK)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj