piątek, 2 grudnia, 2022

Mama Dynastii Miziołków w bibliotece

0
Mama Dynastii Miziołków w bibliotece
Udostępnij:

Dlaczego Marek stał się Miziołkiem? Skąd wziął się smok Pompon? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczestnicy spotkań z Joanną Olech w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Była też okazja porozmawiać o tym, czym jest patriotyzm, i czy dzieci mają takie same prawa jak dorośli.
Joanna Olech, autorka i ilustratorka, mama znanej historii przesympatycznej rodzinki Miziołków, zdradziła na czym polega pisanie i ujawniła sekrety swoich nietuzinkowych bohaterów książkowych. W trakcie spotkania w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, 4, Szkoły Podstawowej w Brzyskach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przeprowadziły swój konkurs na Miziołka, poznały Natalię zwaną Tarantulą i wzięły udział w pełnych entuzjazmu quizach i konkursach, szukając nie tylko odpowiedzi na pytania o książki, ale też pasków i kolorów na swoich ubraniach.

Pełne atrakcji i radości spotkanie czekało też na członków Klubu Czytających Rodzin. Dzieci wraz z autorką stworzyły własny portret Miziołka, wzięły udział w quizie o smoku Pomponie i wymyśliły własne historie o smokach. Dzięki zabawie z książką „Kto ty jesteś” nawet najmłodsi wiedzą już, że patriotami jesteśmy gdy szanujemy zieleń, pilnie się uczymy, nie wyzywamy i naprawiamy to, co zepsujemy.

Spotkanie „Lubię polski! Czytam książki!” odbyło się w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!”. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad projektem objął m.in. portal TwojeJaslo.pl.

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbyłosię w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/spotkanie_Olech{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj