czwartek, 18 kwietnia, 2024

„Korczaki” w Zespole Szkół Technicznych po raz czwarty

0
„Korczaki” w Zespole Szkół Technicznych po raz czwarty
Udostępnij:

„Nie będzie to zwykła gala, a to za sprawą samych nagrodzonych. Niektórzy budzą strach, innych się podziwia, jeszcze inni swoją miłością obdzieliliby całą szkołę. O taaaak, drodzy nauczyciele, to jest wasza chwila prawdy!” – tak uczeń klasy czwartej, Marcin Kozak, rozpoczął galę „Korczaki 2017”.

Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle nagrodzili nauczycieli z okazji Dnia Edukacji, wręczając im „Korczaki”. Tegoroczne, zaproponowane przez nich kategorie to postacie z kreskówek, a wyboru dokonała społeczność uczniowska w powszechnym i tajnym głosowaniu.

W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą całej gali został nauczyciel fizyki, pan Mariusz Sepioł, który otrzymał aż trzy nagrody; w kategorii Pingwin Kowalski – wszechwiedzący nauczyciel, Dexter – naukowiec z pasją i Osioł – mistrz słowa. Korczakiem w kategorii Smerfetka – obiekt westchnień uczniów, może w tym roku pochwalić się nauczycielka geografii, pani Agnieszka Przywara- Szumiec, a Korczaka w kategorii Morris, czyli siła spokoju, bezapelacyjnie zdobyła nauczycielka matematyki i podstaw przedsiębiorczości, pani Urszula Oleszkowicz, pokonując na tym polu nawet ojca Jerzego Marusię. Potworem o czułym sercu, czyli posiadaczem Korczaka w kategorii Shrek uczniowie ogłosili anglistkę, panią Annę Kijak. Fan zdrowego stylu życia – Johnny Bravo, to kategoria, w której rzutem na taśmę zwyciężył, otrzymując tegorocznego Korczaka, utalentowany muzycznie nauczyciel wychowania fizycznego, pan Łukasz Książkiewicz. Ostatni Korczak to nagroda dla nauczyciela – pracusia, obsesyjnie niemal pilnującego porządku na swoim szkolnym poletku. Co za tym idzie, uhonorowano go nagrodą w kategorii Królik i powędrował on do nauczyciela przedmiotów informatycznych, pana Damiana Bartusia.

Galę poprowadził wspomniany na początku Marcin Kozak, uczeń klasy 4 Ta, przy pomocy Jakuba Pawłowskiego z klasy 2Ta. Dyplomy, plakietki, prezentacja i oprawa muzyczna to dzieło ubiegłorocznej żakinadowej mistrzyni cosplay’u, Katarzyny Ślusarczyk z klasy 2Tc, która zajęła się również nagłośnieniem z pomocą ucznia klasy 1 Em, Dominika Bracik.

Dziękujemy wszystkim za pomoc, udział i wkład pracy, za ewentualne niezręczności przepraszamy i zaczynamy już myśleć o przyszłorocznej gali, aby nie zawieść jej wielbicieli.

Samorząd ZST