poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Książkowo i urodzinowo

0
Książkowo i urodzinowo
fot. arch.
Udostępnij:

Raz do roku każdy z nas obchodzi swój wielki dzień – urodziny! Przygotowujemy przekąski, stroimy domy, czekamy na prezenty i życzenia. A jak urodziny obchodzili uczestnicy Klubu Czytających Rodzin?

W tym roku Klub Czytających Rodzin działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle obchodził swoje 10 urodziny. Na spotkaniu czytaliśmy o urodzinowych przygodach m.in.: słonia Elmera, krowy Matyldy, myszki Angeliny i zastanawialiśmy się kto ma większą radość: ten, kto daje, czy ten, kto dostaje? Wykorzystując grubą folię, kolorowe markery i duży dystans do siebie rysowaliśmy rodzinne portrety. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy a efekty niesamowite! Następnie na stoliki „wkroczyły” kolorowe balony, z których dzieci wraz z rodzicami poskręcały fantazyjne kwiaty. Pompowanie ich
i zawiązywanie nie było łatwym zadaniem. Jednak wytrwałość i cierpliwość opłaciły się. Powstały piękne, różnokolorowe bukiety. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali urodzinowe niespodzianki.

Zapraszamy do udziału w Klubie Czytających Rodzin, wspólnego czytania, dzielenia się przemyśleniami, spostrzeżeniami i pomysłami.

Więcej informacji na stronie www.mbp.jaslo.pl

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle