sobota, 15 czerwca, 2024

Lato w kolorze…

0
Lato w kolorze…
Udostępnij:

Jaki kolor ma lato? Niebieski? Złoty? Zielony? A może różowy? Czy kolory mogą wpływać na nasz nastrój? Czy mają znaczenie w kulturze, sztuce oraz w codziennym życiu? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci Lato w kolorze… . W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3 odkryjemy wspólnie bogaty świat barw…

Zainspirowały nas opowiadania i wiersze z kolorami w tytule m. in. Mały żółty i mały niebieski Leo Lionniego,, Niebieska niedźwiedzica Joanny Marii Chmielewskiej, Różowy Prosiaczek Marcina Brykczyńskiego, Zielona Nikola Marty Fox, czy Złota rybka Przemysława. Wechterowicza. Przez całe wakacje będziemy dużo czytać, słuchać, poszukiwać, odkrywać, rozwijać swoje zdolności i świetnie się bawić.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży królować będzie kolor niebieski: barwa natury, wody nieba, symbolizujący inteligencję, kreatywność, pokój i wyobraźnię. Zaprzyjaźnimy się z Błękitnym Psem i dowiemy się, co to jest dogoterapia. Poeksperymentujemy z dźwiękami i kolorami, narysujemy niebieską bajkę i porozmawiamy o tolerancji. Zastanowimy się skąd się wzięły kolory i pożegnamy wakacje w kolorze blue.

W Filii nr 1 dominował będzie kolor zielony: kolor przyrody, radości i nadziei. Poznamy przygody Zielonej Nikoli, rozterki tajemniczych bohaterów – Zielonego i jego przyjaciela. Poruszymy temat przyjaźni i pokonywania lęków. Będzie ciekawie, wesoło i zielono.

W Filii nr 2 zabłyśnie kolor złoty, symbolizujący słońce, dobrobyt, niezniszczalność i wzniosłe idee. Poszperamy i poszukamy informacji o wszechświecie, historii i teatrze. Zwrócimy uwagę na zasady fair play w grach zespołowych, poćwiczymy umysł i pobawimy się kreatywnie!

W Filii nr 3 motywem przewodnim będzie kolor różowy: symbol miłości, ciepła, pogody ducha, wdzięku i uroku. Dowiemy się jak wyglądają zajęcia w szkole baletowej, namalujemy różowego prosiaczka i stworzymy teatrzyk Kamishibai, popatrzymy przez różowe okulary śledząc poczynania Detektywa Pozytywki.

Czekamy na Was z mnóstwem atrakcji, niespodzianek i ciekawostek.

Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Wakacyjne zajęcia odbywać się będą w następujące dni tygodnia:

• w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – w środy o godz: 11:00.

• w Filii nr 1 – w środy o godz. 13:00.

• w Filii nr 2 – we wtorki o godz. 11:00.

• w Filii nr 3 – w czwartki o godz. 11:00.

Z powodu ograniczeń lokalowych, a także w trosce o jakość prowadzonych zajęć oraz komfort i bezpieczeństwo uczestników, obowiązuje rezerwacja miejsc na spotkania w poszczególnych placówkach drogą elektroniczną, telefonicznie lub osobiście do 29 czerwca (sobota) br.:

• Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl)

•  Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, filia1@mbp.jaslo.pl)

• Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl)

• Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl).

Maksymalna liczba uczestników zajęć w poszczególnych placówkach wynosi:

•  Oddział dla Dzieci i Młodzieży – 18 miejsc;

• Filia nr 1 – 8 miejsc;

• Filia nr 2 – 10 miejsc;

• Filia nr 3 – 10 miejsc.

Szczegółowy harmonogram zajęć, Regulamin, Deklaracja uczestnictwa oraz pozostałe załączniki dostępne na stronie www.mbp.jaslo.pl.

MBP w Jaśle