środa, 17 kwietnia, 2024

Literatura i dzieci

0
Literatura i dzieci
Udostępnij:

26 uczestników – recytatorów i wokalistów ze szkół podstawowych Gminy Jasło wzięło udział w pierwszym – gminnym etapie Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI, który miał miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle w dniu 18 listopada 2014 r.
Do konkursu przystąpiły dzieci z jasielskich szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 10 oraz z Jasielskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej w Opaciu.

Tegoroczne hasło przewodnie konkursu „Czasem słońce, czasem deszcz” dotyczyło wszystkiego, co piękne i radosne, a także szare i smutne w naszym życiu. Uczestnicy w swoich prezentacjach scenicznych przedstawiali utwory literackie poruszające w swej treści różnorodność nastrojów i przeżyć. Prezentacje oceniały: Małgorzata Grabias instruktor WDK w Rzeszowie, Małgorzata Forystek nauczyciel edukacji muzycznej MDK w Jaśle, Agnieszka Kuczała nauczyciel recytacji MDK w Jaśle.

Głównym organizatorem konkursu od lat jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Do kolejnego etapu – eliminacji rejonowych, które odbędą się 21.11.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie zakwalifikowali się:

w formie recytacja, kategoria wiekowa klasy 0 – III:

MARTYNA ZIELIŃSKA (SP w Opaciu)

ZOFIA PREISNER, FILIP PREISNER (SP nr 1 w Jaśle)

w formie recytacja, kategoria wiekowa klasy IV – VI

JOANNA HARMATA (SP w Opaciu)

NINA CZEKAŃSKA, WIKTORIA IGNARSKA, KATARZYNA LECHOWSKA, DOMINIKA SANOCKA (SP nr 2 w Jaśle)

KATARZYNA PREISNER (JDK)

w formie piosenka, kategoria wiekowa klasy 0 – III

MARTYNA MARSZAŁEK (SP nr 4 w Jaśle)

w formie piosenka, kategoria wiekowa klasy IV – VI

ROKSANA WĘGIEL i JULIA ZIELIŃSKA (JDK).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie się do konkursu, a nominowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MDK w Jaśle