czwartek, 18 sierpnia, 2022

„Myśląc Ojczyzna…”, czyli II Powiatowy Konkursu Piosenki Patriotycznej

0
„Myśląc Ojczyzna…”, czyli II Powiatowy Konkursu Piosenki Patriotycznej
Udostępnij:

W dniu 18 listopada br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „ Myśląc Ojczyzna…” , którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie.
Konkurs jest jednym z bardzo wielu przedsięwzięć o charakterze patriotycznym, którymi może poszczycić się nasza placówka. Za te dokonania w 2008 roku ówczesny Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie, na wniosek Podkarpackiego Kuratora Oświaty, decyzją Urzędnika do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, został uhonorowany Medalem Pro Memoria (wówczas jako jedyna placówka ponadgimnazjalna w województwie podkarpackim). Medal jest polskim odznaczeniem cywilnym przyznawanym za „wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i jej zakończeniu”. W dalszym ciągu robimy wszystko, aby medal, który zdobi nasz sztandar, cały czas przypominał wyjątkowe i piękne, choć często bardzo bolesne dzieje Polski. Naszym obowiązkiem jest tę historię przekazywać uczniom i dlatego robimy to cyklicznie. Pamiętać należy, że historia to nie tylko suche daty, wydarzenia, portrety królów… Historia, to również piękne pieśni patriotyczne, które uczą i są wspaniałą lekcją miłości ojczyzny dla młodych ludzi.

Nasza propozycja konkursowa spotkała się z szerokim odzewem wśród młodzieży. Wzięło w nim udział 38 uczniów reprezentujących 12 szkół gimnazjalnych oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego. Popisy wokalne oceniało profesjonalne jury w składzie:

– przewodniczący – Paweł Oszajca nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle,

– Monika Twarduś – nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle

– Tadeusz Źrebiec – opiekun ogniska muzycznego w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie

– Piotr Figura – nauczyciel Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie

– Piotr Kudłaty – nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie, basista zespołu SWAY

Przewodniczący składu jurorskiego ocenił poziom konkursu jako bardzo wysoki. Jury w kategorii gimnazjalnej wskazało następujących zwycięzców:

I miejsce – Oliwia Hap – Zespół Szkół w Szebniach

II miejsce – Natalia Bąk – Zespół Szkół w Szebniach

III miejsce – Aleksandra Kępska – Zespół Szkół im bł. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie

Nagrodzeni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych to:

I miejsce – Izabela Filip i Mateusz Wielgosz – I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

II miejsce – Patrycja Nocek – Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

III miejsce – Diana Surdek – Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach

Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Hutę Szkła w Krośnie, Grupę Nowy Styl Sp. z o. o. z Krosna, PGNiG Jasło i Sanok oraz firmę PROPTI z Jasła, a każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa oraz upominek od organizatorów. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.

Zapraszamy do Nowego Żmigrodu już za rok!!!

Aneta Kowalkowska

{gallery}galerie/konkurs_Nowy_Żmigród{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj