środa, 28 lutego, 2024

Mała ojczyzna – lekcja o regionie dla Młodzieżowej Rady Powiatu

0
Mała ojczyzna – lekcja o regionie dla Młodzieżowej Rady Powiatu
Udostępnij:

Miejska Bibliotek Publiczna w Jaśle w ramach swojej oferty edukacyjnej prowadzi zajęcia m.in.: z edukacji regionalnej. W jednej z takich lekcji – Bibliografia regionalna i dokumenty życia społecznego – jak zachować dziedzictwo kulturowe? – uczestniczyła w marcu 2014 roku młodzież z Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego.
Głównym tematem były zbiory regionalne biblioteki – wydawnictwa zwarte, czasopisma lokalne oraz Dokumenty Życia Społecznego (DŻS). Młodzież miała okazję po raz pierwszy zapoznać się bliżej z DŻS, dowiedzieć się czym są i przekonać się, że te dokumenty o krótkotrwałej najczęściej wartości użytkowej, są żywym świadectwem współczesnego życia naszego miasta i regionu.

Młodzież z dużym zainteresowaniem zapoznała się również ze zbiorami regionalnymi biblioteki, poznała nazwiska regionalistów, którzy wnieśli swój wkład w utrwalenie naszej lokalnej historii. Na zakończenie odbyły się praktyczne ćwiczenia, które pomogą uczestnikom w bezproblemowym wyszukiwaniu potrzebnych informacji w katalogach bibliotecznych.

MBP w Jaśle