środa, 27 września, 2023

Odbiór odpadów zielonych oraz odpadów wielkogabarytowych

0
Odbiór odpadów zielonych oraz odpadów wielkogabarytowych
Udostępnij:

Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Jaśle informuje, że 24 marca br. rozpocznie się zbiórka odpadów zielonych (liście, drobne gałęzi z przycinki drzew i krzewów, resztki roślinne, itp.) pochodzących z pielęgnacji przydomowych ogródków nieruchomości zamieszkałych. W marcu rusza także odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Odpady zielone odbierane będą zgodnie z harmonogramem wiosną (marzec, kwiecień, maj) i jesienią (październik, listopad). Odpady typu liście i drobne resztki roślinne należy gromadzić w workach takich jak na niesegregowane odpady. Natomiast gałęzie w celu umożliwienia ich załadunku należy powiązać w pęki. Odpady zielone należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godziny 8.00.

Również w marcu rusza odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady odbierane będą zgodnie z harmonogramem wiosną (marzec, kwiecień) i jesienią (październik). Odbierane będą odpady typu lodówki, telewizory, sprzęt AGD, RTV, komputery, meble, łóżka, itp. Odpady te należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godziny 8.00.

Ponadto zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych mieszkańcy mogą oddawać przez cały rok w punkcie EKO-MAST-u położonego w Jaśle, przy ul. Lwowskiej 4. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej firmy EKO-MAST (www.ekomast.pl).

Szczegółowe informacje na temat zbiórki odpadów zielonych i wielkogabarytowych można uzyskać w Wydziale Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Jaśle przy ul. Sokoła 8 lub pod nr telefonu 13 4486380.

Szczegóły w załącznikach do pobrania poniżej.

UMJ

NAJNOWSZE

POPULARNE