poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Marzenia są ważne

0
Marzenia są ważne
Udostępnij:

Każdy pisarz ma inny pomysł na pisanie i inną motywację pisarską. Dla Agnieszki Grzelak pisanie to spełnienie marzeń i sposób wyrażania siebie. Autorka opowiedziała o swoich inspiracjach i planach podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 21 września 2017 r.

Ulubionym gatunkiem autorki jest fantastyka. Inspiruje ją zwłaszcza Terry Pratchett.

Ten rodzaj twórczości preferuje też jako pisarka. Wynika to z jej potrzeby piękna.

Pamięta szare, brzydkie, pozbawione kolorów dzieciństwo w PRL-u, osiedla, gdzie nie było drzew i nieustannie trwały wykopy. To sprawiło, że poszukiwała piękna, zieleni i kolorów. Spełnieniem tych pragnień był świat książek i własna wyobraźnia. Dlatego też zaczęła pisać, aby stworzyć świat pełen piękna taki, w którym sama chciałaby przebywać.

Całkowicie się zgadza z Renoir’em, który stwierdził: “Dla mnie obraz musi być czymś przyjemnym, wesołym i ładnym, tak, ładnym! Jest dość przykrych rzeczy w życiu, abyśmy mieli jeszcze tworzyć ich więcej.”

Nie potrafi pisać według konspektu i nie robi szczegółowych planów powieści. Często ma w głowie tylko jakąś scenę lub postać, a reszta pojawia się sama, gdy tworzy.

Jako domatorka lubi stwarzać wokół siebie przyjazną, ciepłą przestrzeń, pełną urokliwych, ręcznie robionych drobiazgów. Jej pasją jest malowanie, haftowanie, szydełkowanie i szycie patchworków. Tak spełnia swoje marzenia o byciu artystką: Bo spełnianie marzeń jest ważne. Jeśli się czegoś bardzo chce to można się tego nauczyć.

Urozmaiceniem spotkania był pokaz slajdów z pracami autorki, a zainteresowanych jej artystycznymi dokonaniami zaprosiła na swój blog Watercolors and books

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

IMG 6879 IMG 6901

MBP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj