poniedziałek, 22 lipca, 2024

„Mężczyzna idealny”. Kolejny spektakl za nami

0
„Mężczyzna idealny”. Kolejny spektakl za nami
Udostępnij:

„Mężczyzna idealny” to tytuł czwartego z kolei spektaklu wystawionego w Jasielskim Domu Kultury w ramach tegorocznych, X Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle.

Komedię Andrzeja Pacuły w reżyserii Stefana Friedmana zebrana w JDK publiczność miała okazję obejrzeć w czwartkowy wieczór, 25 października br. Wystąpili: Adrianna Biedrzyńska, Artur Dziurman, Michał Milowicz i Maciej Damięcki.

Wcześniej jasielscy miłośnicy teatru mogli rozerwać się oglądając zabawną komedię pomyłek „Alibi od zaraz” (7 października), niezapomniane postaci m.in. radiowej „Powtórki z rozrywki”: Panią Elizę, Pana Sułka i gajowego Maruchę w zatytułowanej „Kocham Pana Panie Sułku” scenicznej wersji słuchowisk Jacka Janczarskiego (15 października) oraz podziwiać niewiarygodny kunszt aktorski Andrzeja Seweryna, który na scenie JDK wystąpił w monodramie „Wokół Szekspira” (22 października).

Kolejnymi przedstawieniami w ramach jubileuszowych, X Spotkań z Teatrem w Jaśle, których partnerami są: Miasto Jasło, PGNiG oraz LOTOS SA będą dwa spektakle, z którymi do Jasła przyjedzie krakowski Teatr STU: kabaret filozoficzny „Wariacje Tischnerowskie” (5 listopada) i dramat „Wyzwolenie” (13 listopada), a – na zakończenie – balet „Carmen i Szeherezada” (1 grudnia), w wykonaniu artystów Lwowskiego Baletu.

JDK – st