środa, 7 grudnia, 2022

Miałem kiedyś dom. Premiera w JDK

0
Miałem kiedyś dom. Premiera w JDK
Udostępnij:

 

Realizatorom spektaklu udało się niezwykle przekonująco ukazać grozę Holokaustu. Młodzi artyści doskonale oddali rozpacz i beznadzieję czasu zagłady. Poruszająca gra aktorska, genialna oprawa muzyczna i oświetlenie, stworzyły nastrój napięcia i trwogi, uruchamiając wyobraźnię i podbijając serca publiczności oraz zmuszając ją do zastanowienia nad tym, co w życiu jest prawdziwą wartością. Nie można było na tę inscenizację – przypominającą, jaki los człowiek człowiekowi jest w stanie zgotować – patrzeć bez emocji. Były one tak wielkie, że po spektaklu widzowie wychodzili z sali w milczeniu, ze łzami w oczach.

W przedstawieniu przygotowanym przez instruktorów JDK, wykorzystane zostały teksty poetyckie m.in.: Leszka Długosza, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jerzego Ficowskiego, Iwony Opoczyńskiej i Antoniego Słonimskiego, poświęcone zagładzie Żydów.

Wystąpili: recytatorzy – Zuzanna Bernacka, Nadia Czech, Katarzyna Lechowska, Aleksandra Namysł, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski; wokalistki – Aleksandra Brągiel, Oliwia Lewandowska i Karolina Polak; tancerki – Oliwia Baran, Wiktoria Łącka i Weronika Mazur oraz akompaniująca Ewa Grzebień i Wojtek Nowicki – fortepian. Recytatorów przygotowała Helena Gołębiowska, solistki – Ewa Grzebień, tancerki – Katarzyna Korona. Muzykę opracował Wojtek Nowicki, elementy scenografii sporządziły Anna Brożyna i Ewa Kusiak, oświetleniem kierował Dariusz Myśliwiec, a nad bezproblemowym przebiegiem całości czuwał Sławomir Gołębiowski.

Premiera spektaklu „Miałem kiedyś dom” odbyła się 28 stycznia br. Kolejne seanse, skierowane do młodzieży szkolnej odbędą się wkrótce.

JDK – st

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj