poniedziałek, 15 lipca, 2024

Mikołajki z Mikołajkiem

0
Mikołajki z Mikołajkiem
Udostępnij:

Czy lepiej mieć stare i dziurawe, czy nowe, ale zielone buty? Jak zareagowali koledzy na niecodzienny kolor obuwia i co Mikołajek poradził tacie na nietrafiony prezent od mamy? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10, Prywatnego Bajkowego Przedszkola z Oddziałów: Kochanowskiego i Na Kotlinę oraz uczestnicy cyklu spotkań Akademia Wyobraźni podczas zajęć „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanych w grudniu br. przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Najmłodsi wysłuchali opowiadania „Co za wstyd” z książki R. Goscinny’ego i J.J. Sempe’go „Mikołajek. Niczego się nie boję”. Tym razem nasz bohater ma problem z zielonymi butami – prezentem od mamy O, nie, mamo! Są strasznie brzydkie! I do tego zielone jak żaba… -próbuje ją przekonać. Widząc determinację małego rozrabiaki przedszkolaki postanowiły pomóc Mikołajkowi polubić nowe sandały. Wcieliły się w projektantów najnowszych, najładniejszych i najciekawszych fasonów obuwia. Pomysłów było mnóstwo! Otrzymane czarno-białe obrazki z butem zmieniły swój design na: teleportery, rolki, samochodowe wyścigówki, magiczne i odlotowe rakiety, kolorowe jak tęcza korki Lewandowskiego oraz typowo dziewczęce sandałki. Powstało mnóstwo modeli, z których nasz bohater z pewnością znalazłby coś dla siebie.

Zajęcia odbyły się w oparciu o materiały edukacyjne z portalu internetowego czasdzieci.pl.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.

MBP Jasło

{gallery}galerie/17_rok/mbp_mikolaj{/gallery}