poniedziałek, 25 września, 2023

Miodobranie w Kołaczycach

0
Miodobranie w Kołaczycach
Udostępnij:

2 lipca br. na stadionie sportowym Ostoja w Kołaczycach odbyło się jubileuszowe X Podkarpackie Miodobranie. To impreza cykliczna promująca tradycje bartnicze gminy Kołaczyce. Tak więc nie zabrakło produktów pszczelarskich, miodów oraz sprzętu pasiecznego. Dzieci mogły spędzić czas na placu zabaw oraz wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorów. Panie z kół gospodyń wiejskich zaprezentowały swoje kulinarne zdolności w konkursie na najsmaczniejszego piernika wyprodukowanego na bazie naturalnego miodu, a rękodzielnicy prezentowali swoje wyroby na stoiskach.

Oczywiście nie zabrakło występów zespołów. Na scenie wystąpiła kapela ludowa „Gogołowianie” z Gogołowa prezentując tańce i piosenki ludowe z naszego regionu, a także węgierski zespół „Jesienne Promyki”. Gwiazdą wieczoru był duet An Dreo&Karina oraz JULA z zespołem. Po zakończonych koncertach odbył się pokaz sztucznych ogni.

Imprezę zorganizowali: burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha, Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

Marzena Miśkiewicz/Nowe Podkarpacie

Tekst ukazał się w numerze 26 Tygodnika regionalnego „Nowe Podkarpacie” z 28 czerwca br.

Głównym sponsorem imprezy była firma Gaz System, Masarnia Dobrucowa, O.K. Serwis Marcin Krajewski, Zakład Cukierniczy Marcin Janik i Zakład Cukierniczy U Zofii.

{gallery}galerie/17_rok/miodobranie{/gallery}

NAJNOWSZE

POPULARNE