czwartek, 30 marca, 2023

Mistrzowie Booktalkingu

0
Mistrzowie Booktalkingu
Udostępnij:

W dniu 8 listopada 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu na Booktalking, czyli najlepszą mówioną recenzję książki zorganizowanego w ramach projektu „Wariacje literackie” przez MBP w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Celem konkursu było promowanie czytania dla przyjemności, rozwijanie świadomości literackiej czytelników, zachęcanie do sięgania po wartościową literaturę. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nagranie filmu, który zawierał ustną prezentację dowolnej książki metodą booktalkingu.

Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Jury w składzie: Barbara Sokołowska, Marcin Rąpała – DPD, Małgorzata Piekarska oceniając utwory brało pod uwagę oryginalną formę prezentacji, właściwy dobór słownictwa, modulację głosu, budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery, a także przekazanie emocji. Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Kamil Bonar

II miejsce – Kamila Szewczyk

Jakub Woźnica

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone filmiki można obejrzeć na stronie bloga projektu:

http://wariacjeliterackie.blogspot.com/2013/11/mistrzowie-booktalkingu.html

Projekt „Wariacje literackie” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz m.in. portal twojejaslo.pl

MBP Jasło

{gallery}galerie/rozstrzygnięcie_booktalking{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj