wtorek, 27 lutego, 2024

Spotkanie dyrektorów jasielskich szkół ponadgimnazjalnych z dyrektorami szkół Powiatu Gorlickiego

0
Spotkanie dyrektorów jasielskich szkół ponadgimnazjalnych z dyrektorami szkół Powiatu Gorlickiego
Udostępnij:

7 listopada br. w  Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyło się spotkanie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych z dyrektorami szkół Powiatu Gorlickiego. Dzisiaj dyrektorzy z dwóch powiatów spotykają się, aby wymienić się swoimi doświadczeniami. Chciałbym, aby edukacja w naszym powiecie podążała wyznaczoną przez Was ścieżką i mam nadzieje, że Wasze doświadczenia zostaną przeniesione na teren Powiatu Jasielskiego. Wyrażam również nadzieję, że podczas takich bezpośrednich spotkań zrodzą się nowe pomysły – powiedział do uczestników spotkania Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz zwrócił uwagę na dotychczasową dobrą współpracę między powiatami gorlickim i jasielskim, podkreślał, że jest to przykład partnerstwa miedzy sąsiadami.

Tematem czwartkowego spotkania były warsztaty na temat bonu organizacyjnego funkcjonującego w szkołach Powiatu Gorlickiego.

Spotkanie dało dyrektorom możliwość wymiany poglądów, doświadczeń i jest kontynuacją dobrej współpracy edukacyjnej pomiędzy powiatami.

Podczas spotkania zostało wypowiedzianych wiele tez, które były tematem dyskusji osób zebranych.

W spotkaniu, oprócz dyrektorów, uczestniczyli także przedstawiciele organów prowadzących. Powiat Jasielski reprezentowali: Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Franciszek Miśkowicz, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Zbigniew Dranka wraz z członkami Komisji, Naczelnik Wydziału Edukacji Piotr Zoła i Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Andrzej Papciak. Powiat Gorlicki reprezentowali Starosta Gorlicki Mirosław Wędrychowicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Tadeusz Mikrut. Wszyscy obecni na spotkaniu przybyli na zaproszenie dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach– Adama Tarasy, który zapoznał ich z funkcjonowaniem i nowoczesnym wyposażeniem Centrum.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

{gallery}galerie/starostwo_gorlice{/gallery}