wtorek, 30 maja, 2023

Najaktywniejszy czytelnik on-line w jasielskiej MBP

0
Najaktywniejszy czytelnik on-line w jasielskiej MBP
Udostępnij:

Z przyjemnością informujemy, że najaktywniejszym użytkownikiem czytelni on-line IBUK LIBRA Podkarpackich Bibliotek Publicznych została Barbara Skórska-Czyżowicz, która korzystała z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W ubiegłym roku czytelniczka logowała się do serwisu 128 razy.

 

„Pracuję zawodowo i zajmuję się finansami, a godziny pracy nie zawsze pozwalają mi na korzystanie z biblioteki, dlatego całodobowy dostęp do czytelni on-line, gdzie znajduję interesujące mnie pozycje i mogę korzystać z nich w domu jest dla mnie bardzo wygodny.” – powiedziała Barbara Skórska-Czyżowicz przy wręczeniu upominku od Wydawnictwa Naukowego PWN. MBP w Jaśle otrzymała od Wydawnictwa Naukowego PWN wyróżnienie oraz książkę

W ubiegłym roku najczęściej wykorzystywanymi e-bookami były m.in.: Analiza finansowa przedsiębiorstwa, Podstawy zarządzania, Finanse, Rachunkowość budżetowa, Samorząd terytorialny.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz dziesięcioma bibliotekami publicznymi z województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. E-czytelnia zapewnia bezpłatny, całodobowy dostęp do 1147 książek z różnych dziedzin wiedzy. Dostęp aktywny będzie w terminie od 1 lutego 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.

Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców. Każdy użytkownik w sieci biblioteki, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/” href=”http://libra.ibuk.pl/”>http://libra.ibuk.pl/ ma dostęp do książek w ibuku. Czytelnicy MBP w Jaśle, po otrzymaniu w bibliotece kodu PIN, będą mieli możliwość korzystania z czytelni on-line z komputera domowego, tabletu czy telefonu. Po zalogowaniu się na osobiste konto My IBUK i wpisaniu kodu, użytkownik uzyska dostęp do wykupionych zasobów IBUK LIBRA. Przy korzystaniu z IBUK LIBRA zalecane jest posiadanie aktualnej wersji Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox . IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również na zaawansowaną pracę z e-książką m.in. robienie notatek w książce, dodawanie zakładek czy wyszukiwanie w tekstach słów i fraz.  Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl). 

Aktualne kody dostępu do czytelni IBUK LIBRA można otrzymać w filiach MBP.

Filia nr 1, ul. Sobniowska 34

Filia nr 2, ul. Kopernika 8

Filia nr 3, ul. Szopena 22

 

 

MBP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj