niedziela, 14 sierpnia, 2022

O jakich prezentach marzył Mikołajek?

0
O jakich prezentach marzył Mikołajek?
Udostępnij:

Który z kumpli Mikołajka lubi dużo jeść? Dlaczego Rosół powinien udać sie na długie wakacje? Kto lubi, kiedy fika się koziołki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

W spotkaniu 9 grudnia 2014 roku udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Kunowej, Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym, Szkoły Podstawowej w Lisowie, Szkoły Podstawowej w Jabłonicy oraz Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie. Spotkania „Mikołajki z Mikołajkiem”, z inicjatywy Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” organizowane są corocznie w całej Polsce przez różne instytucje kultury.

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Uczniowie między innymi rozwiązywali rebusy, dopasowywali „zakręcone’ puzzle oraz wspólnie ubierali choinkę. Dużo radości sprawiło dzieciom pojawienie się samego św. Mikołaja, który wszystkim uczestnikom spotkania wręczył słodycze.

Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę świąteczną „Nowe przygody Mikołajka”. Celem konkursu, ogłoszonego w listopadzie przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, było pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu oraz popularyzacja serii książek o Mikołajku R. Goscinnego i J. J. Sempé. Na konkurs wpłynęło 58 prac, wykonanych różnymi technikami przez uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych. Oprócz rysunków kredkami, farbami i pastelami, pojawiły się również wydzieranki i wyklejanki. Bardzo ciekawie prezentują się kolaże wykonane za pomocą różnych materiałów takich jak plastelina, papier kolorowy, skrawki materiałów. Nieograniczona wyobraźnia dzieci przyczyniła się do powstania pięknych kartek świątecznych z ciekawymi życzeniami dla Mikołajka.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: Marta Gąsiorowska (kierownik GOKiCz), Maria Sychta i Dorota Setlak(bibliotekarki z GOKiCz) oraz Władysława Kołodziej (instruktor plastyki w GOKiCz). Jury oceniając oryginalność, pomysłowość, samodzielność i estetykę wykonania nagrodziło 19 uczniów:

I miejsce – Julia Godek; kl. III, ZSP w Skołyszynie

I miejsce – Zuzanna Kurowska ; kl. III, ZSP w Bączalu Dolnym

II miejsce -Kamil Gizara; kl. IV, ZSP w Skołyszynie

II miejsce -Marlena Łyszczarz; kl. IV, ZSP w Jabłonicy

II miejsce – Eliza Przybyłowicz; kl. III, ZSP w Kunowej

 

III miejsce – Michał Furmanek; kl. III, SP w Lisowie

III miejsce -Joanna Gorgosz; kl. IV, ZSP w Skołyszynie

III miejsce – Luiza Kiełtyka; kl. III, SP w Lisowie

III miejsce – Maciek Papciak ; kl. IV, ZSP w Kunowej

III miejsce – Krystian Wąsacz; kl. III, SP w Harklowej

Wyróżnienia:

Dorota Ślusarz; kl. IV, ZSP w Skołyszynie

Julia Wójcikiewicz; kl. IV, ZSP w Skołyszynie

Nikola Szpak; kl. IV, ZSP w Skołyszynie

Klaudia Wszołek; kl. IV, SP w Lisowie

Karolina KRupa; kl. III, SP w Lisowie

Maksymilian Hans ; kl. III, SP w Lisowie

Paulina Kosińska; kl. III, ZSP w Kunowej

Klaudia Lejkowska; kl. III, ZSP w Kunowej

Oliwia Szynal; kl. III. SP w Jabłonicy

Więcej zdjęć na stronie: http://gokicz.skolyszyn.pl/

GOKiCZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj