piątek, 24 maja, 2024

Młodzież zafascynowana fotografią

0
Młodzież zafascynowana fotografią
Udostępnij:

Magiczne zakątki Jasła – pod takim hasłem przeprowadzony został 18. już konkurs fotograficzny pt. „Jasło- moje miasto”. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

– Gratuluję wszystkim tym, którzy odważyli się wziąć udział w konkursie, którzy wykonują te fotografie nie tylko dla własnej przyjemności, ale także pokazują je innym – zwracając się do uczestników konkursu mówił Wiesław Hap, prezes Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. – Wasze prace ukazują różne miejsca, detale, obiekty i ujęcia. Sprowadzając to wszystko do wspólnego mianownika- przedstawiają uroki naszego miasta.

Wręczenie nagród poprzedził krótki występ grupy wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury.

Jury konkursu przyznało ex aequo 6 nagród głównych. Otrzymali je : Katarzyna Machowicz, Jagoda Jachym, Kinga Substelna, Aleksandra Przetacznik, Bartosz Goleń i Michał Borkowski. Były też wyróżnienia I i II stopnia.

– Kiedyś chciałam uczestniczyć w zajęciach fotograficznych – mówi 11 letnia Jagoda Jachym. – Namówiła mnie do tego siostra. Teraz chodzę na nie już drugi rok, zajęcia są fajnie zorganizowane i wciągające. Fotografia fascynuje mnie coraz bardziej – dodaje Jagoda.

– Ubolewam nad tym, że było tak mało uczestników. Czy Jasło jest mało urokliwym miastem, czy tak mało młodzieży fotografuje? – pyta Tomasz Kasprzyk, członek jury. – Prace są bardzo ciekawe i bardzo dobre estetycznie. Pokazują każdą porę dnia. Niektóre przedstawiają miejsca, które na dzień dzisiejszy zmieniły już wygląd. Jak elewacja starej oficyny obecnie już odnowionej i wyremontowanej. Co świadczy o tym, że trzeba fotografować Jasło, bo ono się ciągle zmienia – stwierdza pan Tomasz.

Laureaci odebrali gratulacje, dyplomy i nagrody, które ufundował Urząd Miasta w Jaśle.

Agata Płatek

{gallery}galerie/konkurs_MDK{/gallery}