środa, 7 grudnia, 2022

Nowy klip Dpd

0
Nowy klip Dpd
Udostępnij:

Kilka dni temu do sieci trafił kolejny autorski klip jasielskiego rapera Marcina Rąpały znanego wszystkim, jako Dpd. Jest to teledysk do remixu utworu „Przetańcujem”, któremu klubowe brzmienie nadał Dominik Wiśniewski, znany jako Richie Madano. Teledysk cieszy się dużym zainteresowaniem, doczekał się już ponad 4200 odsłon w Internecie.

Marcin działa muzycznie praktycznie od czasów podstawówki. Początkowo obracał się wokół klasycznych klimatów, był to typowy hip hop, który niczym się nie wyróżniał. Stąd też, ponad 2 lata temu wpadł na pomysł, aby połączyć wszystko to, co dotychczas robił z muzyką góralską. Okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę.

– Myślę, że jest to efekt mojego ogromnego zamiłowania do gór – mówi Marcin Rąpała. – Muzyka ta nigdy nie była mi obojętna, gdyż góry są częścią mojego życia. Zresztą zawsze marzyłem o tym, aby zrobić cos nowego, świeżego… Nie wzięło się to ot tak, dla moich rodziców i dla mnie muzyka ta, jest nam bardzo bliska, dlatego postawiłem właśnie na nutę góralską. I tak rozpoczęła działalność cała nasza sielska ekipa – opowiada.

Zabawa z muzyką

Ciekawostką jest to, że wokalista, jako dzieciak nie przepadał za hip hopem. Nie jest też zwolennikiem podziału muzyki na gatunki i podgatunki. Jego zdaniem każda muzyka jest muzyką i słucha wszystkich jej rodzajów, a hip hop stał się w pewnym momencie jego życia gatunkiem, w którym potrafił odnaleźć się najlepiej.

– Jest to najprostsza dla mnie forma zabawy z muzyką, ale oczywiście cały czas staram się próbować w różnych gatunkach i stąd też pomysł na połączenie tego z muzyką góralską, która jest we mnie gdzieś głęboko zakorzeniona – wspomina Rąpała.

Wokalista aktualnie studiuje organizacje w produkcji filmowej i telewizyjnej. Jak sam przyznaje, jest typowym samoukiem, nie ma żadnego wykształcenia muzycznego, dlatego do wszystkiego musi dochodzić sam, co jest dla niego bardzo satysfakcjonujące. Marcin należy do grupy artystów podziemnych, jego twórczość jak na razie nie przynosi mu żadnych korzyści finansowych, dlatego pracuje w rodzinnej firmie i zajmuje się handlem. Film i muzyka to aktualnie jego niezwykła pasja, zarówno od strony odbiorcy, jak i twórcy.

– Aby zacząć realizować się, jako producent muzyczny i filmowy musiałem zdobyć ku temu niezbędne doświadczenie. Oczywiście nie mogę zapomnieć o osobach, dzięki którym, to wszystko, co robię odnosi tak duży dla mnie sukces. Jestem solowym artystą, ale za moimi dokonaniami na scenie muzycznej stoi bardzo wielu ludzi, o których niestety często się zapomina i nie docenia – podkreśla Marcin.

Krążek na miano góralskiej dyskoteki

Marcin przyznaje, że ostatnio czuje się jak „człowiek orkiestra”. Swoją ostatnią płytą
„ Sielsky Mixtape” zajął się zarówno od strony produkcji, grafiki jak i całej oprawy muzycznej. Premiera krążka odbyła się 10 września, podczas happeningu zorganizowanego przed budynkiem Jasielskim Domem Kultury. Jest on do nabycia w sklepie internetowym w formie kolekcjonerskiej. Była to pierwsza płyta wokalisty, którą sam od początku do końca wyprodukował. W swoim dorobku ma ich już sześć.

dpd 2

 

– Ciężko jest określić tematykę płyty. Mój bliski znajomy, recenzent eNoide powiedział, że jest to taki krążek, który nadaje się na miano góralskiej dyskoteki – mówi wokalista.

Na koncerty Marcina przychodzą głównie młodzi ludzie, ale zbiera także gratulacje i słowa uznania od dużo starszych od siebie osób.

– To już nie jest taka czysto hip hopowa muzyka, dlatego mam naprawdę dość szerokie grono odbiorców i słuchaczy – wspomina raper.

Klubowa odsłona „Przetańcujem”

Klip do remixu utworu „ Przetańcujem” stanowi podsumowanie wszystkich najważniejszych wydarzeń artysty z ubiegłego roku jak i z początków tego. Jest to klip do remixu, którego twórcą jest Richie Madano.

– Dominik w październiku ubiegłego roku niesamowicie odświeżył ten numer, dlatego stwierdziłem, że warto zrobić do niego jakiś fajny teledysk. Zdjęcia do niego kręcone były w czasie zeszłorocznych występów Sielsky Tour – mówi raper Dpd.

– Jestem bardzo mile zaskoczony, jak szybko klip rozchodzi się w sieci. Poprzedni rok był dla mnie przełomowy, bardzo dużo się działo, zagrałem w sumie ok. 26 koncertów. Było to dla mnie niesamowite przeżycie i duże doświadczenie – dodaje.

Muzyka jak bańka mydlana

O to, czy Marcina twórczość podoba się, najlepiej jest zapytać słuchaczy jego muzyki. Teledysk doczekał się już ponad 4200 odsłon, jednak często zdania są podzielone.

– Konstruktywna krytyka bardzo mnie mobilizuje, ale z doświadczenia wiem, że im więcej ludzi jest przeciwko czemuś, tym większe osiągamy sukcesy. Najlepiej jest skupić się na tych, którzy chcą tego słuchać i chętnie przychodzą na koncerty – podkreśla.

W tym roku Marcin i jego sielska ekipa wystąpili już kilka razy. Mają w planach realizację wielu projektów, których na razie nie chcą zdradzać, ale na pewno będą one niebawem opublikowane.

– Cały czas poszukuję … bo, życie muzyka to nie taka prosta sprawa. Jest dla mnie jak wielka bańka mydlana, która pomimo tego, że ciągle się ją nadmuchuje, to ona w każdym momencie może pęknąć i trzeba zaczynać jakby od nowa – mówi Marcin.

Jak widać determinacji, talentu i pomysłów Marcinowi nie brakuje. Poczynania wokalisty możemy obserwować na stronie internetowej www. sielsky.pl,  a także na kanale DPD TV na Youtube.

Joanna Paszyńska-Janas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj