środa, 28 lutego, 2024

Sala wypełniona po brzegi

0
Sala wypełniona po brzegi
Udostępnij:

„Jej portret” to temat przewodni wystawy fotograficznej artysty – fotografika Tomasza Kasprzyka. Wernisaż odbył się wczoraj w Jasielskim Domu Kultury.

– Cieszę się bardzo, że znaleźliście państwo czas, aby przyjść i zobaczyć jeden z najtrudniejszych tematów w sztuce, a mianowicie portret. Tak się dzieje, że my artyści właśnie przy portretowaniu obnażamy duszę nie urażając ciała – tymi słowami artysta przywitał wszystkich zgromadzonych.

– Chylę nisko czoła dla moich modelek, które fotografowałem przez ostatnie 2 lata. Starałem się ująć zarówno ich piękno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Mam nadzieję, że efekt końcowy bardzo się państwu spodoba- dodaje pan Tomasz.

Wystawa zgromadziła artystów, fotografików, plastyków oraz wielu gości. Każdy z ogromnym zainteresowaniem obserwował efekt pracy artysty.

– Tematyka wystawy jest piękna, a zdjęcie małej Jagódki po prostu mnie zauroczyło, ogromna autentyczność i niesamowita uroda – wspomina pani Maria, jedna z uczestniczek wystawy.

Na wszystkich przybyłych gości czekała lampka wina, słodki poczęstunek i fantastyczna atmosfera. W uroczystości wzięło udział także kilka dziewcząt, które pozowały do artystycznych portretów.

– Nie traktowałyśmy tego, jako pracę, była to niesamowita przygoda, ale przede wszystkim zabawa – wspominają Anka i Karina, jedne z modelek pana Tomasza.

Wszystkim zgromadzonym gościom dopisywał świetny humor. Wystawę poprzedził występ muzyczny przygotowany przez grupę artystów z Jasielskiego Domu Kultury.

Więcej zdjęć w galerii Jej portret

Joanna Paszyńska-Janas

Tomasz Kasprzyk – artysta fotografik, dokumentalista. Urodzony w Sanoku, związany z Jasłem od wielu pokoleń. Ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie na kierunku fotografia i film. Jako członek Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego brał udział w wielu wystawach fotograficznych na terenie całej Polski. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do grupy PLAJA – Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.