poniedziałek, 25 września, 2023

Odkryj Krainę Biblioteki i Książki

0
Odkryj Krainę Biblioteki i Książki
Udostępnij:

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. Dzięki niej poprzez cykl wspólnych spotkań połączonych z ciekawymi zajęciami, najmłodsi w zabawny sposób poznają, jak wielką radość może sprawiać czytanie.

Wspólnie odwiedzając bibliotekę wiemy już, jak dbać o książki i zostać czytelnikiem, czym różni się wypożyczanie od kupowania oraz księgarnia od wypożyczalni. Każdorazowo spotkania są także okazją do wielu niebanalnych pytań np. o to: Czy można wypożyczyć nie książkę a całą bibliotekę? Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu wszystkie wizyty w ramach akcji łączą się z niespodziankami. Każdemu spotkaniu towarzyszy głośne czytanie, ciekawe rozmowy, quizy, zagadki i mnóstwo uśmiechu na twarzach najmłodszych. W ramach mini zajęć plastycznych zamieniamy się w małych artystów własnej wyobraźni. Dzięki temu powstały już fantazyjne a zarazem wielofunkcyjne zakładki książkowe w kształcie jednego z naszych ulubieńców – uśmiechniętego krokodyla. Wspólną zabawę umilają nam pluszowi przyjaciele: wesoła i pełna humoru żyrafa Zuza oraz sympatyczny i rezolutny krokodyl Anastazy.

Akcja została objęta honorowym patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

Spotkania w ramach akcji odbywają się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach MBP. Od listopada wzięło w nich udział ponad 330 małych odkrywców Krainy Biblioteki i Książki. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, Portal www.terazJaslo.pl i www.jaslonet.pl. Zachęcamy do jej wsparcia i zaangażowania się w działania na rzecz najmłodszych. Czytajmy dzieciom!

MBP Jasło

NAJNOWSZE

POPULARNE