niedziela, 14 lipca, 2024

Opowiadając o książkach – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

0
Opowiadając o książkach – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke
Udostępnij:

29 września br. w ramach XII Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców literatury dziecięcej – Grzegorza Kasdepke.

Zazwyczaj spotkania z Grzegorzem Kasdepke są brawurowe i wesołe – tak było i tym razem.

Z dużą dozą humoru i zabawy uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania, dotyczące spraw ważnych i poważnych, m. in. którą książkę autora możemy czytać w nieskończoność, która pomoże nam polubić matematykę, a która opisuje jego dzieciństwo? Dzieci nauczyły się odróżniać opowiadanie fantastyczne od realistycznego, rozszyfrowały frazeologizmy, takie jak: zrobić kogoś w konia, wystrychnąć na dudka, dostać małpiego rozumu czy wiercić komuś dziurę w brzuchu. Zastanawiały się także czym jest proza użytkowa, zadawały pytania, opowiadały o swoich planach i odpowiadały na pytania gościa.

Dla miłośników twórczości Grzegorza Kasdepke mamy dobrą nowinę: już w najbliższym czasie ukażą się dalsze losy bohaterów Kacepriady.

W spotkaniu zorganizowanym w ramach XII Festiwalu Literackiego i Regionalnego udział wzięli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gliniku Polskim, Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czeluśnicy oraz Szkoły Podstawowej w Dobryni i Święcanach.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/mbp_kasdepke{/gallery}