sobota, 26 listopada, 2022

Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Tomasza Kasprzyka

0
Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Tomasza Kasprzyka
Udostępnij:

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński, na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, 8 grudnia br. nadał jaślaninowi Tomaszowi Kasprzykowi Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

To polskie odznaczenie resortowe nadawane jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Uroczystość wręczenia medalu nastąpi w 2021 roku.

Tomasz Kasprzyk to artysta fotografik – członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz grupy PLAJA -Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków. Wieloletni członek Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, swoje prace fotograficzne pokazuje na wystawach w kraju i za granicą, popularyzując tym samym sztukę i kulturę polską.

Tomasz Kasprzyk jest szczególnie zaangażowany w ratowanie zabytków naszej jasielskiej nekropolii, inicjator powstania corocznej kwesty na rzecz odnowy najstarszych nagrobków. Został doceniony za wkład pracy w działalność artystyczną, kulturalną i niesienie pomocy na rzecz ratowania dóbr kultury narodowej.

Serdecznie gratulujemy!

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj