niedziela, 21 kwietnia, 2024

Podwójna inauguracja w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

0
Podwójna inauguracja w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Udostępnij:

22 września br. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle spektaklem lalkowym dla dzieci, rozpoczął realizację zadania publicznego dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz zainaugurował nowy jubileuszowy rok pracy pozaszkolnej.

Zadanie pod nazwą: „Instruktorskie warsztaty lalkarskie dla pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego” to cykl zajęć dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty zostały podzielone na 7 tematów (teatr cieni, kukły, pacynki, lalka nastolna, marionetki, teatr przedmiotu oraz teatr żywego planu),a prowadzą je Henryk Hryniewicki: aktor, reżyser i konstruktor lalek oraz Dagmara Jemioła–Hryniewicka: malarka i scenografka – twórcy Teatru Nemno.

Wśród osób zapisanych na warsztaty są nauczyciele, pedagodzy i instruktorzy m.in. z takich miejscowości, jak:  Jasło, Krosno, Sanok, Lesko, Jedlicze, Wiśniowa, Dukla. Specjalnie na inaugurację realizacji zadania do MDK-u przybyła posłanka Maria Kurowska, która życzyła organizatorom powodzenia w realizowaniu projektu oraz zaznaczyła, że teatr pełni ważną rolę w procesie wychowania młodego pokolenia.

Po spektaklu pt. „Trzy świnki” w wykonaniu Teatru Nemno wręczyła nagrodę dla uczestniczki konkursu fotograficznego na zdjęcie z wakacji oraz razem z dyrektor MDK w Jaśle Grażyną Leńczuk obdarowywała balonikami obecne dzieci. Baloniki były upominkami z okazji rozpoczęcia nowego jubileuszowego roku pracy pozaszkolnej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Placówka działa na terenie powiatu jasielskiego od 40 lat, co roku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach artystycznych, sportowych i ogólnorozwojowych. W tym roku zapisanych na zajęcia jest rekordowa liczba ponad 1000 wychowanków.

Podczas wydarzenia obecna była także Agata Augustyn, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle. Na zakończenie wszyscy chętni wzięli udział w happeningu plastycznym – z odbitych dziecięcych dłoni powstał ogromny napis 40 LAT MDK W JAŚLE.

MDK w Jaśle
Stowarzyszenie FAMILIARIS