wtorek, 18 czerwca, 2024

Opowiedziane tańcem

0
Opowiedziane tańcem
Udostępnij:

Blisko 400 tancerzy wzięło udział w XIII Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się w Jasielskim Domu Kultury 26 listopada br.
Jak co roku, celem imprezy jest przede wszystkim propagowanie tańca jako sposobu rozwoju własnej osobowości oraz rozbudzanie zainteresowania tańcem, popularyzacja jego różnych form, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz prezentacja dorobku artystycznego zespołów. – Spotykamy się po to, aby zaprezentować swoją pracę, podzielić się pasją, jaką jest taniec. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie przez Was miło wspomniany i przyniesie Wam mnóstwo pozytywnej energii – powiedziała rozpoczynając przegląd Katarzyna Korona, instruktor tańca Jasielskiego Domu Kultury.

Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: I – do 13 lat i II – powyżej 13 roku życia oraz w dwóch kategoriach tanecznych: inscenizacja taneczna i taniec nowoczesny.

Jury po obejrzeniu 22 zespołów, 8 duetów i 17 występów solowych przyznało nagrody i wyróżnienia. – Niełatwo było wybrać, bo trzeba było zwrócić uwagę na każdy aspekt każdej ekipy tanecznej: solistów, duetów, formę artystyczną, technikę, dobór muzyki i historię, która coś opowiada. Te ekipy, które otrzymały nagrody były na świetnym poziomie i widać w tym wszystkim wiele pracy, przygotowanie, technikę i pewność siebie. Bo w tańcu liczy się również gra aktorska, to nie tylko sam ruch. Widz patrzy na całość. – mówi nam Konrad Korzeniak, przewodniczący jury, instruktor w Makesense Dance Studio w Krakowie oraz członek grupy Gryfoni Crew.

Najbardziej charakterystyczny i wyróżniający się ze wszystkich prezentacji był „Sierociniec” w wykonaniu zespołu Rytm. – „Sierociniec” to mój klimat. To jest coś innego, bo zazwyczaj tańczy się po to, żeby poczuć się wesoło. A to była forma czysto artystyczna, która wprowadza nas w inny świat, odrywa od rzeczywistości i ciekawi nas co się stanie, co dalej zobaczymy – mówi juror.

Wręczając nagrody dyrektor Jasielskiego Domu Kultury Janusz Szewczyk, podziękował wszystkim uczestnikom za udział oraz ciekawe prezentacje. – Mam nadzieję, że czuliście się tutaj na tyle wspaniale, że zechcecie do nas przyjechać za rok. Pokazaliście znakomite układy, w których było widać ten ferwor walki i pazur sceniczny. Znakomita koncepcja i opracowana do tego choreografia oraz myśl w każdym tańcu, dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

 (kp)JDK

 Nagrodzeni:

I kategoria:

– I miejsce – zespół KORNELE za układ „Jazz”

– II miejsce – zespół UŚMIECH GR.A za układ „Co w trawie piszczy”

– III miejsce – zespół KLEKS III za układ „Rozsypana talia”

wyróżnienie – zespół ALE TO NIC „Ptaki”. Najlepszy duet: Kinga Samołyk i Katarzyna Skowron, najlepsze: Julia Gancarz.

II kategoria wiekowa:

– I miejsce – zespół RYTM za układ „Sierociniec”

– II miejsce – zespół R-REVOLUTION za układ „Troopers”

– III miejsce – zespół KLEKS I za układ „Balckbirds”

wyróżnienie zespół STRECZ GR. III za układ „Lullaby”, najlepszy duet: Anna Korecka i Sabina Podkul, najlepsze solo: Paulina Halota.

{gallery}galerie/taniec_andrzejki_2013{/gallery}