piątek, 12 lipca, 2024

Przedszkolaki w studiu nagrań – posłuchaj pastorałki

0
Przedszkolaki w studiu nagrań – posłuchaj pastorałki
Udostępnij:

Przedszkolaki z grupy integracyjnej ,,Tygryski” z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, pojechały na wycieczkę do Studia ROSLYN i nagrały pastorałkę.

Głównymi celami wycieczki było: zwiedzanie profesjonalnego studia nagrań oraz zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu –realizator dźwięku a także dokonanie nagrania pastorałki.

Właściciel studia, zapoznał przedszkolaki z tajnikami pokoju realizatora dźwięku i innymi profesjonalnymi pomieszczeniami. W trakcie zwiedzania dzieci zadziwiła duża ilość sprzętu niezbędnego do nagrywania a przede wszystkim stół mikserski i duże okno, przez które można obserwować osoby nagrywające w sąsiednim studiu. Dzieci mogły też obserwować przebieg nagrywania ścieżki akompaniamentu przygotowany przez panią Barbarę Kotecką, który stanowił linię melodyczną do pastorałki.

Potem nadszedł czas na nagranie przygotowywanej na tę okazję pastorałki ,,Nie płacz dzieciątko”. Nasze podekscytowane niezwykłym wydarzeniem przedszkolaki z wypiekami na policzkach stawały wokół mikrofonów iw profesjonalnych słuchawkach brawurowo śpiewały utwór.

Po wyjeździe dzieciom pozostały nie tylko wspomnienia, ale też praktyczne umiejętności oraz pamiątka w postaci nagranej pastorałki. Tę wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi w imieniu całej społeczności przedszkola przesyłamy mieszkańcom Jasła.

 Kliknij tutaj:     https://soundcloud.com/user-560184781

PM9