poniedziałek, 20 maja, 2024

Sentymentalna podróż do czasu dzieciństwa

0
Sentymentalna podróż do czasu dzieciństwa
Udostępnij:

O tym, że wspomnienia z dzieciństwa są skarbem naszej wyobraźni, a animacja poklatkowa to dobra zabawa przekonali się w dniach 18-20 czerwca br. uczestnicy warsztatów filmu animowanego dla seniorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pn. „Anegdoty z dzieciństwa”, realizowanych w ramach projektu Biblio-aktywni! Zajęcia poprowadziła Aniela Lubieniecka, reżyser, scenograf, scenarzysta i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Przeglądu Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży „halo-echo”.

W czasie 3-dniowych warsztatów seniorzy przenosząc się do czasu swojego dzieciństwa, a także historii oraz tekstów literackich kształtujących ich drogę wchodzenia w dorosłość, przywołali wspomnienia, jakie na trwałe zagościły w ich pamięci. W formie animacji poklatkowej opowiedzieli najpiękniejsze a zarazem najbardziej zaskakujące opowieści, którymi zechcieli podzielić się z innymi. Inspiracją do pracy warsztatowej była m.in. twórczość uczestniczących w warsztatach. Dzięki warsztatom seniorzy zapoznali się ze specyfiką filmu animowanego, wykonali scenografie do swoich opowieści oraz wcielili się w rolę animatorów i realizatorów filmu. Efekty warsztatów już niebawem do obejrzenia na stronie www.mbp.jaslo.pl lub kanale YouTube MBP w Jaśle.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Biblio-aktywni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/18_rok/mbp_animacje{/gallery}