wtorek, 31 stycznia, 2023

Wakacyjna frajda – Piknik Sieciaków w bibliotece

0
Wakacyjna frajda – Piknik Sieciaków w bibliotece
Udostępnij:

Co to takiego antywirus? Jak nazywa się program do odwiedzania stron www. i do czego można wykorzystać Internet? Pytaniom i odpowiedziom nie było końca. 6 sierpnia br. dzieci z Klubu Sieciaka oraz uczestnicy wakacyjnych zajęć Baśnie z czterech stron świata w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle wzięli udział w pikniku edukacyjnym „Sieciaki na wakacjach”.
Najmłodsi wysłuchali głośnego czytania o przygodach małego konstruktora Jasia i jego przesympatycznym robocie Necio oraz przenieśli się do świata wiedzy i dobrej zabawy, by poczuć się bezpiecznym w sieci. Dzięki aktywnemu udziałowi w quizie dowiedzieli się czym jest android, jak nazywa się internetowa skrzynka pocztowa i złośliwy program, który może zawładnąć komputerem. Mali adepci wiedzy o wirtualnym świecie nauczyli się jak reagować na zagrożenia w Internecie i ich unikać, przekonali się czym jest netykieta i odpowiedzieli na pytanie czy internetowe znajomości są bezpieczne. Odpowiedzi znaleźli układając gigantyczne puzzle z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Wakacyjne spotkanie z Sieciakami zakończyła wizyta w Sieciakowej Strefie Rozrywki, gdzie rebusy, misje i quizy pozwoliły im lepiej poznać możliwości Internetu.

 

Piknik Sieciaki na wakacjach jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundacje Dzieci Niczyje i Fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. 

MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj