poniedziałek, 4 marca, 2024

„Spotkanie pokoleń” w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

0
Udostępnij:

Pod takim hasłem dnia 13.02.2020 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Jasielskim Domu Kultury. I chociaż spotkanie to przesunęło się w czasie, to niemniej jednak radosna atmosfera podczas występów dzieci i ich rodziców zrekompensowała to oczekiwanie.

Na wstępie gości powitała Pani Dyrektor Elżbieta Krzysiak, która podkreśliła rolę dziadków w życiu dziecka. „Jesteście Państwo prawdziwą skarbnicą wiedzy i doświadczeń życiowych , którymi dzielicie się ze swoimi dziećmi i wnukami – oazą ciepła i miłości. Niech ten szczególny rok ustanowiony rokiem Świętego Jana Pawła II naszego patrona przyniesie wiele dobra, szczęścia, zdrowia i miłości w Państwa rodzinach”- powiedziała dyrektor przedszkola.

Jedną z najpiękniejszych uroczystości w kalendarzu imprez przedszkolnych prowadziła pani Beata Turek. Tradycyjnie naszą uroczystość rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, do której dziadkowie włączają się aktywnie od wielu lat i mają znaczący wpływ na osiągnięcia przedszkola w zdobywaniu nagród czytelniczych. Wnukom czytała babcia Jakuba, Natalki, Aleksandra i Mikołaja oraz dziadek Oli Mikołaja i Marcelinki.

Po wysłuchaniu pięknych wierszy o babci i dziadku scena należała już do dzieci. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się Misie, po prostu sama słodycz. Zaprosili w zimową podróż pośród bieli śniegu do piosenki „Kulig” Skaldów. Śnieżynki i Janosiki porwali całą publiczność do wspólnej zabawy. Brawom nie było końca. Występ dzieci z grupy Motyle okazał się odkryciem ukrytego talentu Lilki i jej zespołu. Artystka wcieliła się w postać wokalistki zespołu „Tercet Egzotyczny” Izabeli Skrybant- Dziewiątkowskiej i brawurowo i z wielkim wdziękiem wykonała piosenkę ”Conga, bonga i Cabasa” Następny punkt programu to kolejna dawka radości i humoru – dzieci z grupy Krasnale w barwny i jakże żywiołowy sposób zatańczyły do piosenki Maryli Rodowicz „Kolorowe Jarmarki” – było naprawdę kolorowo, a Natalia w roli Maryli okazała się prawdziwą gwiazdą. Wisienką na torcie była prezentacja dzieci z grupy Plastusie – to był „prawdziwy” koncert w wykonaniu Dawida, który wcielił się w Krzysztofa Krawczyka. Jego największe przeboje sprawiły, że cała sala śpiewała i tańczyła razem z zespołem tanecznym towarzyszącym artyście.

Ostatnim punktem Spotkania Pokoleń był występ artystów-rodziców dzieci z naszego przedszkola. Aktorzy przedszkolnego teatru „Będzie się działo” wystąpili w humorystycznej inscenizacji wiersza J.Brzechwy „Kaczka –dziwaczka”. Talent , humor, zabawa i radość i naprawdę się działo…

Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Helenie Gołębiowskiej za udostępnienie sali widowiskowej JDK i wspaniałe efekty świetlne, które sprawiły dzieciom dużo radości.